Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-PvdA-leider Asscher leidt overleg over duurzame luchtvaart

Oud-PvdA-leider Asscher leidt overleg over duurzame luchtvaart

DEN HAAG (ANP) - Oud-PvdA-leider en voormalig vicepremier Lodewijk Asscher gaat een overleg leiden over de verduurzaming van de luchtvaart. Hij wordt de voorzitter van de zogenoemde Duurzame Luchtvaarttafel (DLT), meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Rond die tafel zitten onder anderen vertegenwoordigers van vliegtuigmaatschappijen, brandstofleveranciers en wetenschappers.

De DLT kwam voor het eerst samen in 2018 en sloot in 2019 een akkoord. Een van de doelstellingen is dat in 2050 de uitstoot van de luchtvaart nog de helft mag zijn van die in 2005. Twintig jaar daarna moet de hele luchtvaart emissievrij zijn. Het ministerie denkt dat Asscher als onafhankelijk voorzitter kan helpen om die doelstellingen met de andere gesprekspartners te bereiken, bijvoorbeeld door de ontwikkeling van elektrische vliegtuigen voor korte afstanden en de grootschalige productie van synthetische kerosine te stimuleren.

"Het aanpakken van klimaatverandering is een reusachtige taak waar de wereld voor staat, en ook de luchtvaart moet daarin zijn rol pakken. Daar wil ik graag aan bijdragen", zegt Asscher in een schriftelijke verklaring. De organisaties Natuur & Milieu, Greenpeace, Milieudefensie en de Milieu- en Natuurfederaties Noord-Holland waarschuwden in november nog dat de afspraken rond verduurzaming vooralsnog te vrijblijvend zijn en te weinig effect hebben.

Meer uit Politiek

Tielen steunt verbod generatieve AI op basisschool nog niet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen van onderwijs gaat nog niet mee in het verzoek van de Kamer om generatieve AI voor basisschoolleerlingen te verbieden. "Ik snap de zorg heel erg", zei de VVD-staatssecretaris in een debat over haar begroting. "Maar om het nu zo stevig neer te zetten, daar heb ik gewoon echt nog wat meer tijd voor nodig."

23 uur geleden
Meerderheid Kamer wil 40 miljoen renteplafond anders uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat de 40 miljoen euro die jaarlijks zou worden uitgetrokken voor het renteplafond op de studielening alsnog wordt uitgegeven aan studenten. Ilana Rooderkerk (D66) diende daarvoor een voorstel in samen met het CDA, de VVD, JA21 en de ChristenUnie.

23 uur geleden
Kamer wil generatieve AI verbieden voor basisschoolleerlingen

DEN HAAG (ANP) - Basisschoolleerlingen mogen geen generatieve AI gebruiken, vindt de Tweede Kamer. Een ruime meerderheid steunt een motie van Volt en CDA die het kabinet vraagt om een verbod te regelen. Volt-leider Laurens Dassen dient de motie donderdag in tijdens het debat over de onderwijsbegroting. Kamerleden van PRO, D66, Partij voor de Dieren, DENK, 50PLUS, SP, ChristenUnie en JA21 hebben hun namen er ook onder gezet.

1 dag geleden
Minimumuurloon bedraagt vanaf volgend jaar 15,29 euro

DEN HAAG (ANP) - Het minimumuurloon gaat vanaf 1 januari 2027 omhoog naar 15,29 euro. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken en Werkgelegenheid, D66) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Documenten: Heinen vond renteplafond al in maart te duur

DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vond het renteplafond voor studieleningen kort nadat dit in het coalitieakkoord was afgesproken al te duur. In documenten van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap die op verzoek van de Tweede Kamer openbaar zijn gemaakt, schrijven ambtenaren dat de VVD-minister een vast renteplafond van 2,5 procent een te groot risico vindt.

1 dag geleden
Kabinet praat verder over zoektocht naar steun voor belastingplan

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet komt donderdag weer bijeen om te overleggen hoe een parlementaire meerderheid moet worden gevonden voor het belastingplan voor volgend jaar. Dat melden Haagse bronnen. Premier Rob Jetten, de vicepremiers Bart van den Brink en Dilan Yeşilgöz, minister Eelco Heinen en staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) bespreken dan de uitkomsten van hun gesprekken met de oppositie.

1 dag geleden
Jetten: nog veel werk te doen tegen racisme en discriminatie

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.

1 dag geleden