Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud PSG-coach Galtier wuift beschuldigingen over racisme weg

Oud PSG-coach Galtier wuift beschuldigingen over racisme weg

PARIJS (ANP) - Christophe Galtier, voormalig coach van Paris Saint-Germain, ontkent de beschuldigingen over racisme die hem door justitie ten laste zijn gelegd. Hij noemt ze in een interview met Canal+ "oneerlijk en vals".

Galtier is in het nauw gebracht door een uitgelekte e-mail uit augustus 2021. In die periode was de Fransman coach van OGC Nice. De technisch directeur van de club, Julien Fournier, beschuldigde Galtier ervan dat hij zou hebben gezegd dat de club te veel zwarte voetballers had en te veel 'moslimspelers'.

In april van dit jaar startte het Openbaar Ministerie een onderzoek naar de vermeende discriminatie door Galtier. Ook de zoon van de 57-jarige trainer werd betrokken in het onderzoek. In juni werd het tweetal zelfs korte tijd vastgehouden. Een zitting is voorzien op 15 december in Nice.\

Na één seizoen

"Het klopt niet, het klopt absoluut niet. Mensen in het voetbal kennen mij, de spelers kennen mij, de managers kennen mij, ze weten allemaal wie ik ben", zei Galtier op Canal+. "Ik ben strijdlustig en zal me tijdens het proces verantwoorden en uitleggen wie ik ben."

Galtier was coach van Nice in het seizoen 2021/2022, voordat hij overstapte naar PSG. Hij moest na één seizoen vertrekken bij de club uit Parijs.

Meer uit Voetbal

Liverpool kan thuis niet winnen van Leeds United

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

42 minuten geleden
Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

8 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

10 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

1 dag geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

1 dag geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

1 dag geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

1 dag geleden