Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud PSG-coach Galtier wuift beschuldigingen over racisme weg

Oud PSG-coach Galtier wuift beschuldigingen over racisme weg

PARIJS (ANP) - Christophe Galtier, voormalig coach van Paris Saint-Germain, ontkent de beschuldigingen over racisme die hem door justitie ten laste zijn gelegd. Hij noemt ze in een interview met Canal+ "oneerlijk en vals".

Galtier is in het nauw gebracht door een uitgelekte e-mail uit augustus 2021. In die periode was de Fransman coach van OGC Nice. De technisch directeur van de club, Julien Fournier, beschuldigde Galtier ervan dat hij zou hebben gezegd dat de club te veel zwarte voetballers had en te veel 'moslimspelers'.

In april van dit jaar startte het Openbaar Ministerie een onderzoek naar de vermeende discriminatie door Galtier. Ook de zoon van de 57-jarige trainer werd betrokken in het onderzoek. In juni werd het tweetal zelfs korte tijd vastgehouden. Een zitting is voorzien op 15 december in Nice.\

Na één seizoen

"Het klopt niet, het klopt absoluut niet. Mensen in het voetbal kennen mij, de spelers kennen mij, de managers kennen mij, ze weten allemaal wie ik ben", zei Galtier op Canal+. "Ik ben strijdlustig en zal me tijdens het proces verantwoorden en uitleggen wie ik ben."

Galtier was coach van Nice in het seizoen 2021/2022, voordat hij overstapte naar PSG. Hij moest na één seizoen vertrekken bij de club uit Parijs.

Meer uit Voetbal

Coach van Sunderland ziet 'beste versie' van spits Brobbey

SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.

3 uur geleden
NAC Breda ontbindt contract overbodige Kongolo

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.

4 uur geleden
NEC wint spectaculair uitduel met NAC na treffer in slotseconden

BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.

14 uur geleden
PSV boekt bij Fortuna met moeite vijftiende uitzege op rij

SITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.

15 uur geleden
Telstar geeft voorsprong uit handen op bezoek bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.

15 uur geleden
AZ geeft bekerzege op Ajax slecht vervolg tegen PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.

16 uur geleden
Bayern München in tweede helft ruim langs RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.

16 uur geleden