Oud PSG-coach Galtier wuift beschuldigingen over racisme weg
PARIJS (ANP) - Christophe Galtier, voormalig coach van Paris Saint-Germain, ontkent de beschuldigingen over racisme die hem door justitie ten laste zijn gelegd. Hij noemt ze in een interview met Canal+ "oneerlijk en vals".
Galtier is in het nauw gebracht door een uitgelekte e-mail uit augustus 2021. In die periode was de Fransman coach van OGC Nice. De technisch directeur van de club, Julien Fournier, beschuldigde Galtier ervan dat hij zou hebben gezegd dat de club te veel zwarte voetballers had en te veel 'moslimspelers'.
In april van dit jaar startte het Openbaar Ministerie een onderzoek naar de vermeende discriminatie door Galtier. Ook de zoon van de 57-jarige trainer werd betrokken in het onderzoek. In juni werd het tweetal zelfs korte tijd vastgehouden. Een zitting is voorzien op 15 december in Nice.\
Na één seizoen
"Het klopt niet, het klopt absoluut niet. Mensen in het voetbal kennen mij, de spelers kennen mij, de managers kennen mij, ze weten allemaal wie ik ben", zei Galtier op Canal+. "Ik ben strijdlustig en zal me tijdens het proces verantwoorden en uitleggen wie ik ben."
Galtier was coach van Nice in het seizoen 2021/2022, voordat hij overstapte naar PSG. Hij moest na één seizoen vertrekken bij de club uit Parijs.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een moeizame zege geboekt op Everton. In het Emirates Stadium in Londen werd het 2-0 dankzij twee doelpunten in de slotfase.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer deze maand van NEC verloren. Na de nederlaag van 3-2 in Nijmegen in de halve finale van de KNVB-beker, ging het voor de koploper ook mis in de competitie. NEC won in het Philips Stadion in Eindhoven opnieuw met 3-2.
7 uur geleden