Oud-president van Peru wil in 2026 meedoen aan verkiezingen
LIMA (ANP/AFP) - De Peruaanse oud-president Alberto Fujimori zal meedoen aan de verkiezingen in Peru in 2026. Dit heeft zijn dochter zondag bekendgemaakt. "Mijn vader en ik hebben gepraat en samen beslist dat hij de presidentskandidaat zal worden", vertelde Keiko Fujimori. Zij staat aan het hoofd van een rechts-populistische partij in het Zuid-Amerikaanse land.
Als president van Peru van 1990 tot 2000, leidde de nu 85-jarige Alberto Fujimori het land met een ijzeren vuist en voerde hij een militaire campagne tegen een Maoïstische rebellengroep. Hij werd in 2009 naar de gevangenis gestuurd om de moordpartijen die doodseskaders in 1991 en 1992 pleegden. Fujimori kwam vorig jaar vrij op humanitaire gronden.
Het is onduidelijk of hij door zijn veroordeling mee kan doen aan de verkiezingen. In 2018 vertelde hij dat artsen bij hem een tumor in zijn longen hadden ontdekt. Maar zijn dochter gelooft dat hij sterk genoeg is om aan de verkiezingen deel te nemen, vertelde ze aan dagblad El Comercio.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
30 minuten geledenPRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.
1 uur geledenBERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.
5 uur geleden