Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president van Peru wil in 2026 meedoen aan verkiezingen

Oud-president van Peru wil in 2026 meedoen aan verkiezingen

LIMA (ANP/AFP) - De Peruaanse oud-president Alberto Fujimori zal meedoen aan de verkiezingen in Peru in 2026. Dit heeft zijn dochter zondag bekendgemaakt. "Mijn vader en ik hebben gepraat en samen beslist dat hij de presidentskandidaat zal worden", vertelde Keiko Fujimori. Zij staat aan het hoofd van een rechts-populistische partij in het Zuid-Amerikaanse land.

Als president van Peru van 1990 tot 2000, leidde de nu 85-jarige Alberto Fujimori het land met een ijzeren vuist en voerde hij een militaire campagne tegen een Maoïstische rebellengroep. Hij werd in 2009 naar de gevangenis gestuurd om de moordpartijen die doodseskaders in 1991 en 1992 pleegden. Fujimori kwam vorig jaar vrij op humanitaire gronden.

Het is onduidelijk of hij door zijn veroordeling mee kan doen aan de verkiezingen. In 2018 vertelde hij dat artsen bij hem een tumor in zijn longen hadden ontdekt. Maar zijn dochter gelooft dat hij sterk genoeg is om aan de verkiezingen deel te nemen, vertelde ze aan dagblad El Comercio.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

3 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

3 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

4 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

4 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

5 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

6 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

6 uur geleden