Oud-president Uruguay Tabaré Vázquez overleden
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - De Uruguayaanse oud-president Tabaré Vázquez is zondag op 80-jarige leeftijd overleden aan longkanker. Dat hebben zijn kinderen zondag bekendgemaakt. Vázquez studeerde voor hij de politiek in ging medicijnen en specialiseerde zich als oncoloog. Hij was een groot voorvechter in de strijd tegen roken en de tabaksindustrie.
Vázquez fungeerde tweemaal als president van Uruguay. Zijn eerste termijn was de periode 2005-2010. In 2015 werd hij nogmaals gekozen. In maart dit jaar volgde Luis Lacalle Pou hem op. Het huidige staatshoofd prees de "geest van persoonlijke en politieke dialoog" van zijn voorganger. "Hij heeft zijn land gediend en aanzienlijke vooruitgang geboekt". Lacalle Pou kondigde drie dagen van nationale rouw af.
Duizenden mensen gingen in hoofdstad Montevideo, waar Vázquez ook vijf jaar burgemeester is geweest, de straat op om afscheid te nemen van de eerste linkse president van het Zuid-Amerikaanse land.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven andere landen hebben in een gezamenlijke verklaring hun steun uitgesproken voor het Internationaal Strafhof (ICC). De ministers van Buitenlandse Zaken van de acht landen "betreuren en zijn het zeer oneens" met de Amerikaanse aankondiging nieuwe sancties op te leggen aan het in Den Haag gevestigde hof.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Op Belgisch initiatief spreken de Europese ministers van Buitenlandse Zaken maandag over de aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Dat meldt de minister van Buitenlandse Zaken van dat land, Maxime Prévot, op X.
36 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hekelt de vrijdag aangekondigde Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). In een verklaring noemt de Commissie het "diep te betreuren dat de Verenigde Staten de intentie heeft medegedeeld om sancties op te leggen".
58 minuten geledenKHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
2 uur geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
3 uur geleden