Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president Uruguay Tabaré Vázquez overleden

Oud-president Uruguay Tabaré Vázquez overleden

MONTEVIDEO (ANP/AFP) - De Uruguayaanse oud-president Tabaré Vázquez is zondag op 80-jarige leeftijd overleden aan longkanker. Dat hebben zijn kinderen zondag bekendgemaakt. Vázquez studeerde voor hij de politiek in ging medicijnen en specialiseerde zich als oncoloog. Hij was een groot voorvechter in de strijd tegen roken en de tabaksindustrie.

Vázquez fungeerde tweemaal als president van Uruguay. Zijn eerste termijn was de periode 2005-2010. In 2015 werd hij nogmaals gekozen. In maart dit jaar volgde Luis Lacalle Pou hem op. Het huidige staatshoofd prees de "geest van persoonlijke en politieke dialoog" van zijn voorganger. "Hij heeft zijn land gediend en aanzienlijke vooruitgang geboekt". Lacalle Pou kondigde drie dagen van nationale rouw af.

Duizenden mensen gingen in hoofdstad Montevideo, waar Vázquez ook vijf jaar burgemeester is geweest, de straat op om afscheid te nemen van de eerste linkse president van het Zuid-Amerikaanse land.

Meer uit Buitenland

Rechter verwerpt vervolging van twee Trump-tegenstanders

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.

19 minuten geleden
Omstreden organisatie stopt hulpverlening in Gazastrook

GAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.

2 uur geleden
Kremlin: tegenvoorstel over Oekraïne werkt niet voor Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.

4 uur geleden
Tusk: overeenkomst mag veiligheid Polen en Europa niet aantasten

LUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.

4 uur geleden
Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

6 uur geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

6 uur geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

6 uur geleden