Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president Trump zegt met trots te worden gearresteerd

Oud-president Trump zegt met trots te worden gearresteerd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat hij donderdag "met trots" zal worden gearresteerd. Hij doet dat op zijn eigen sociale medium Truth Social. Trump moet zich melden in de Amerikaanse staat Georgia voor onder meer samenzwering. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij de uitslag wilde beïnvloeden van de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

"Niemand heeft ooit zo gevochten voor verkiezingsintegriteit als president Donald J. Trump. Omdat ik dat doe, zal ik morgenmiddag met trots worden gearresteerd in Georgia", aldus de ex-president in een bericht met hoofdletters en meerdere uitroeptekens.

Hij schrijft in een andere boodschap dat hij kan aantonen dat de verkiezingen gemanipuleerd waren en dat zijn overwinning zou zijn "gestollen", waar hij gestolen bedoelt (stollen in plaats van stolen in het Engels). "Voor het eerst in drie jaar zullen dappere Amerikaanse patriotten in staat zijn" om in de rechtszaal aan te tonen hoe met de presidentsverkiezingen van 2020 werd geknoeid, aldus de ex-president, die ook nog spreekt over fraude, onregelmatigheden en bedrog.

Meer uit Buitenland

VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

2 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

5 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

5 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

6 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

8 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

8 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

8 uur geleden