Oud-president Trump zegt met trots te worden gearresteerd
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump zegt dat hij donderdag "met trots" zal worden gearresteerd. Hij doet dat op zijn eigen sociale medium Truth Social. Trump moet zich melden in de Amerikaanse staat Georgia voor onder meer samenzwering. Hij wordt ervan beschuldigd dat hij de uitslag wilde beïnvloeden van de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
"Niemand heeft ooit zo gevochten voor verkiezingsintegriteit als president Donald J. Trump. Omdat ik dat doe, zal ik morgenmiddag met trots worden gearresteerd in Georgia", aldus de ex-president in een bericht met hoofdletters en meerdere uitroeptekens.
Hij schrijft in een andere boodschap dat hij kan aantonen dat de verkiezingen gemanipuleerd waren en dat zijn overwinning zou zijn "gestollen", waar hij gestolen bedoelt (stollen in plaats van stolen in het Engels). "Voor het eerst in drie jaar zullen dappere Amerikaanse patriotten in staat zijn" om in de rechtszaal aan te tonen hoe met de presidentsverkiezingen van 2020 werd geknoeid, aldus de ex-president, die ook nog spreekt over fraude, onregelmatigheden en bedrog.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
4 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
5 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
6 uur geleden