Oud-president Soedan tot 2 jaar veroordeeld
KHARTOEM (ANP/RTR) - De afgezette Soedanese president Omar al-Bashir (75) is zaterdag door de rechtbank in de hoofdstad Khartoem tot twee jaar cel in een heropvoedingskamp veroordeeld. De rechtbank achtte de aanklachten wegens corruptie en het illegale bezit van buitenlandse valuta bewezen.
De rechters wilden hem op grond van zijn leeftijd niet naar een gevangenis sturen. De miljoenen euro's en Soedanese ponden die in zijn residentie werden aangetroffen, zijn verbeurd verklaard.
Bashir werd in april afgezet na een staatsgreep, die volgde na maanden van volksprotest tegen zijn bewind. Hij regeerde drie decennia lang met harde hand. De voormalig leider van Soedan liet zich tijdens het proces bijstaan door bijna honderd advocaten.
Het Internationale Strafhof in Den Haag wil de Al-Bashir vervolgen wegens genocide in Darfur en andere oorlogsmisdrijven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
3 minuten geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
26 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.
4 uur geleden