Oud-president Soedan tot 2 jaar veroordeeld
KHARTOEM (ANP/RTR) - De afgezette Soedanese president Omar al-Bashir (75) is zaterdag door de rechtbank in de hoofdstad Khartoem tot twee jaar cel in een heropvoedingskamp veroordeeld. De rechtbank achtte de aanklachten wegens corruptie en het illegale bezit van buitenlandse valuta bewezen.
De rechters wilden hem op grond van zijn leeftijd niet naar een gevangenis sturen. De miljoenen euro's en Soedanese ponden die in zijn residentie werden aangetroffen, zijn verbeurd verklaard.
Bashir werd in april afgezet na een staatsgreep, die volgde na maanden van volksprotest tegen zijn bewind. Hij regeerde drie decennia lang met harde hand. De voormalig leider van Soedan liet zich tijdens het proces bijstaan door bijna honderd advocaten.
Het Internationale Strafhof in Den Haag wil de Al-Bashir vervolgen wegens genocide in Darfur en andere oorlogsmisdrijven.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - Het aantal mensen dat omkwam in een poging vanuit Marokko de Spaanse exclave Ceuta te bereiken, is opgelopen tot 72. Dat meldt onder meer de Spaanse publieke omroep op gezag van de autoriteiten.
42 minuten geledenSURABAYA (ANP/RTR/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de buurt van het Indonesische eiland Madura zijn zondagochtend vijf mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Minstens 41 mensen worden nog vermist.
1 uur geledenBERN (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft het leger ingezet om water te brengen naar uitgedroogde boerderijen in de Alpen. Volgens het ministerie van Defensie ging vrijdag een Super Puma-helikopter van de Zwitserse luchtmacht met 14.000 liter water naar twee boerderijen met koeien in de bergen nabij de plaats Diemtigen.
2 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De schade door natuurbranden in Griekenland neemt toe, melden lokale experts aan persbureau AFP. Zo'n 12.000 hectare aan bos en landbouwgrond zou inmiddels zijn getroffen door het vuur.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Hongarije heeft zijn enige kerncentrale volledig stilgelegd vanwege de hittegolf in het land waardoor het waterpeil in de Donau sterk is gedaald. Door die extreem lage waterstand van de rivier is er te weinig koelwater voor de PAKS-kerncentrale ten zuiden van hoofdstad Boedapest.
3 uur geledenSARATOV (ANP/AFP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de regio Saratov in het zuidwesten van Rusland zijn twee doden gevallen, meldt de gouverneur van dat gebied. De regio ligt zo'n 750 kilometer van de grens.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een geplande aanval op Iran voorlopig af te blazen, omdat Teheran en andere landen in het Midden-Oosten de Verenigde Staten zouden hebben gevraagd daarmee te wachten in afwachting van een akkoord. Dat schrijft Trump op Truth Social.
8 uur geleden