Oud-president Sarkozy ontkent beschuldigingen van corruptie
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De voormalige Franse president Nicolas Sarkozy heeft voor de rechtbank in Parijs de beschuldigingen van corruptie aan zijn adres ontkend. "Ik erken geen van deze schandalen, die mij al zes jaar achtervolgen", waren de eerste woorden van Sarkozy in de rechtbank.
Sarkozy, de president van Frankrijk tussen 2007 en 2012, zou geprobeerd hebben samen met advocaat Thierry Herzog voormalig rechter Gilbert Azibert om te kopen. Ook Herzog en Azibert staan terecht. De drie riskeren een gevangenisstraf van maximaal tien jaar en een boete van 1 miljoen euro wegens corruptie.
De rechtszaak werd vorige week enkele dagen opgeschort vanwege mogelijke gezondheidsrisico's voor de 73-jarige Azibert, maar werd donderdag hervat. De rechter vond hem gezond genoeg om in de rechtbank te verschijnen en Azibert was maandag net als Herzog en Sarkozy aanwezig. De verdachten ontkennen elke betrokkenheid.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
10 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
11 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
12 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
12 uur geleden