Oud-president Sarkozy ontkent beschuldigingen van corruptie
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - De voormalige Franse president Nicolas Sarkozy heeft voor de rechtbank in Parijs de beschuldigingen van corruptie aan zijn adres ontkend. "Ik erken geen van deze schandalen, die mij al zes jaar achtervolgen", waren de eerste woorden van Sarkozy in de rechtbank.
Sarkozy, de president van Frankrijk tussen 2007 en 2012, zou geprobeerd hebben samen met advocaat Thierry Herzog voormalig rechter Gilbert Azibert om te kopen. Ook Herzog en Azibert staan terecht. De drie riskeren een gevangenisstraf van maximaal tien jaar en een boete van 1 miljoen euro wegens corruptie.
De rechtszaak werd vorige week enkele dagen opgeschort vanwege mogelijke gezondheidsrisico's voor de 73-jarige Azibert, maar werd donderdag hervat. De rechter vond hem gezond genoeg om in de rechtbank te verschijnen en Azibert was maandag net als Herzog en Sarkozy aanwezig. De verdachten ontkennen elke betrokkenheid.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
5 uur geleden