Oud-president Rusland: Poetin gaat door tot doelen zijn gehaald
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische oud-president Dmitri Medvedev zegt dat de militaire operatie in Oekraïne pas wordt beëindigd als president Vladimir Poetin alle doelen heeft behaald. Hiermee doelt hij naar eigen zeggen op de "demilitarisatie en denazificatie" van Oekraïne .
Medvedev, die tegenwoordig de plaatsvervangend voorzitter is van de Nationale Veiligheidsraad van Rusland, stelde zaterdag op sociale media dat het Kremlin niet is afgeschrikt door de sancties die westerse landen aan Rusland hebben opgelegd. Volgens de oud-president zijn diplomatieke banden met het westen "niet echt nodig" en "veranderen de geweldige sancties natuurlijk niets".
Medvedev was van 2008 tot 2012 de president van Rusland. Daarna diende hij tot 2020 als premier.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul heeft nieuwe wapenvergunningen in het land opgeschort na het dodelijke schietincident op een school. Acht mensen kwamen om het leven nadat een 14-jarige jongen het vuur had geopend. Hij pleegde daarna zelfmoord.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische dictator Bashar al-Assad is in zijn thuisland bij verstek ter dood veroordeeld. Hij werd in 2024 afgezet en vluchtte toen naar Rusland. De familie Assad had tientallen jaren de controle over Syrië.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal mensen dat in de Democratische Republiek Congo is overleden aan het ebolavirus, is opgelopen tot 2011. In totaal zijn 4381 besmettingen vastgesteld. Dat blijkt uit de nieuwste data van de Congolese gezondheidsautoriteiten.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP/AFP) - Bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Zaporizja zijn zes doden en negentien gewonden gevallen, verklaart president Volodymyr Zelensky. De zuidoostelijke stad is volgens hem getroffen door onder meer ballistische raketten van Noord-Koreaanse makelij.
3 uur geledenPEREIRA (ANP/AFP) - Reddingswerkzaamheden in Colombia zijn ook in de nacht doorgegaan na de zware aardbeving van maandag. Daarbij kwamen zeker 164 mensen om het leven. De verwachting is dat het dodental nog verder oploopt.
4 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Chan-hom. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben dinsdag vluchten van en naar het eiland Honshu geschrapt. Honshu is het grootste eiland van Japan met onder meer hoofdstad Tokio.
4 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië en Vietnam gaan hun militaire samenwerking uitbreiden om tegenwicht te bieden aan China's toenemende aanwezigheid in de Stille Oceaan en de Zuid-Chinese Zee.
6 uur geleden