
'Oud-president Obama hekelt Amerikaans coronabeleid '
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft zaterdag in een online toespraak tot geslaagde studenten de aanpak van de coronacrisis in de VS gehekeld. Hij zei volgens The New York Times dat het de Verenigde Staten in deze zaak ontbreekt aan leiderschap.
Volgens Obama heeft het gevreesde virus het "gordijn weggetrokken van de gedachte dat de mensen aan de knoppen weten waarmee ze bezig zijn". Verscheidene van hen "doen niet eens alsof ze verantwoordelijk zijn".
Obama noemde geen namen, maar hij leverde dit commentaar na onlangs al hard te hebben uitgehaald naar het coronabeleid van zijn opvolger Donald Trump. Diens behandeling van de epidemie noemde hij in een gesprek met voormalige medewerkers "een absoluut chaotische ramp".
Meer uit Buitenland
LHASA (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping brengt een zeldzaam bezoek aan Tibet, zijn tweede sinds hij president is. Hij arriveerde woensdag in de hoofdstad Lhasa om te vieren dat de Tibetaanse Autonome Regio (TAR) zestig jaar bestaat.
51 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De weg is vrij voor een Israëlisch bouwplan dat volgens vriend en vijand een Palestijnse staat schier onmogelijk maakt. Een Israëlische planningscommissie heeft het plan woensdag "finaal" goedgekeurd, melden Israëlische media.
54 minuten geledenBONN (ANP) - Door de natuurbranden in verschillende regio's in Spanje is de landelijke uitstoot veroorzaakt door dit soort branden op zijn hoogste punt in 23 jaar. Eerst lag deze uitstoot nog onder het gemiddelde, maar binnen een week tijd zijn de emissies omhooggeschoten, meldt klimaatdienst Copernicus woensdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Vlaamse regering heeft de meeste bedrijven geschrapt van de lijst met zogeheten piekbelasters, landbouwondernemingen die dreigen te worden gesloten omdat ze veel stikstof uitstoten. De lijst gaat na een herberekening van zestig naar elf bedrijven.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo vraagt katholieken en andere gelovigen vrijdag te vasten en te bidden voor vrede in Oekraïne en andere landen waar oorlog woedt. Het verzoek komt nu er beweging lijkt te zijn in het beëindigen van de strijd tussen Oekraïne en Rusland.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Met de executie van een 67-jarige man in Florida komt het aantal uitgevoerde doodvonnissen in de Verenigde Staten dit jaar op 29. Dat is het hoogste aantal sinds 2015.
4 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een 95-jarige Noord-Koreaan heeft geprobeerd vanuit Zuid-Korea terug te keren naar zijn thuisland. Zuid-Koreaanse militairen hielden hem tegen. De man, Ahn Hak-sop, is een oud-spion die in 1953 tijdens de Koreaanse Oorlog gevangen werd genomen en in 1995 vrijkwam.
4 uur geleden