Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Oud-president Obama hekelt Amerikaans coronabeleid '

'Oud-president Obama hekelt Amerikaans coronabeleid '

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft zaterdag in een online toespraak tot geslaagde studenten de aanpak van de coronacrisis in de VS gehekeld. Hij zei volgens The New York Times dat het de Verenigde Staten in deze zaak ontbreekt aan leiderschap.

Volgens Obama heeft het gevreesde virus het "gordijn weggetrokken van de gedachte dat de mensen aan de knoppen weten waarmee ze bezig zijn". Verscheidene van hen "doen niet eens alsof ze verantwoordelijk zijn".

Obama noemde geen namen, maar hij leverde dit commentaar na onlangs al hard te hebben uitgehaald naar het coronabeleid van zijn opvolger Donald Trump. Diens behandeling van de epidemie noemde hij in een gesprek met voormalige medewerkers "een absoluut chaotische ramp".

Meer uit Buitenland

Brussel 'diep bedroefd' om dodelijke helikoptercrash in Bosnië

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel is "diep bedroefd" over de dodelijke crash van een Italiaanse militaire helikopter donderdagavond in Bosnië en Herzegovina, laat een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag weten. De helikopter maakte deel uit van de EU-missie EUFOR, die sinds 2004 toezicht houdt op vrede in Bosnië en Herzegovina.

4 minuten geleden
Opnieuw avondklok in deel van Parijs om verwachte protesten

PARIJS (ANP) - Voor een deel van Parijs is opnieuw een avondklok afgekondigd in verband met de aangekondigde protesten van zaterdag. Deze geldt de rest van deze week voor Place de la République en Les Halles, centraal in de Franse hoofdstad, van 23.00 tot 06.00 uur, meldt de Franse zender BFM TV.

22 minuten geleden
Media: paus Leo heeft stembiljet aangevraagd voor midterms

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo is van plan om te stemmen in de Amerikaanse midtermverkiezingen, meldden Amerikaanse media. Hij heeft een stembiljet aangevraagd in de staat Illinois, waar hij als kiezer staat geregistreerd. Het is nog niet bekend of hij zijn stem al heeft opgestuurd.

1 uur geleden
Evacuatie van inwoners Olesjky begonnen, hulpgoederen aangekomen

OLESJKY (ANP/RTR) - De evacuatie van inwoners van de Oekraïense stad Olesjky is begonnen, zeggen Rusland en Oekraïne. Ook wordt gemeld dat een begin is gemaakt met de distributie van humanitaire hulpgoederen. De stappen maken deel uit van een humanitair bestand dat tot en met zondag geldt.

1 uur geleden
Onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta stopt ermee

MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.

3 uur geleden
Rusland: bestand Olesjky houdt stand, doden bij ontmijning

OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.

4 uur geleden
Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

7 uur geleden