Oud-president Malediven cel in om corruptie
MALE (ANP/RTR) - Oud-president van de Malediven Abdulla Yameen heeft een gevangenisstraf van vijf jaar gekregen vanwege corruptie en witwassen. Hij moet ook een boete betalen van 5 miljoen dollar. De rechter acht bewezen dat Yameen via een privébedrijf 1 miljoen dollar overheidsgeld heeft gekregen als onderdeel van een aanbestedingsprocedure voor de bouw van hotels.
De oud-president ontkent de beschuldiging en gaat in beroep.
Yameen zocht in zijn tijd als president toenadering tot China. Bij de presidentsverkiezingen in 2018 en bij de parlementsverkiezingen eerder dit jaar verloor zijn partij flink.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Indiase piloot die woensdag werd aangevallen met een mes door zijn copiloot op een flydubai-toestel geprezen. In een bericht op X noemde hij hem een "held".
3 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - De Amerikaanse staat Tennessee schort met onmiddellijke ingang de uitvoering van doodstraffen in de staat op. Dat melden Amerikaanse media op gezag van gouverneur Bill Lee. De maatregel geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar. In de Amerikaanse staat stond tot die tijd één executie gepland, meldt USA Today.
26 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bij Pakistaanse aanvallen op het buurland Afghanistan zijn zeker 22 "terroristen" gedood. Dat meldt het Pakistaanse ministerie van Informatie op X.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP/RTR) - De ter dood veroordeelde Amerikaanse Christa Pike (50) is na het toedienen van twee dodelijke injecties nog in leven. Dat meldden Amerikaanse en Britse media - waaronder CNN, The New York Times en BBC - op basis van haar advocaten en getuigen. De autoriteiten in de staat Tennessee bevestigen dit nu.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag gezegd dat het nog te vroeg is om te zeggen of er Iraanse betrokkenheid was bij het gewelddadige incident aan boord van de flydubai-vlucht van Dubai naar Tel Aviv. Dat zei hij in het programma Hannity op Fox News.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De website van ShinyHunters, de groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor een recente hack waarbij persoonlijke en gevoelige gegevens van duizenden FBI-agenten zijn buitgemaakt, is woensdag offline gegaan.
4 uur geledenVIRGINIA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft diverse nieuwe militaire commando's en projecten aangekondigd, waaronder een initiatief dat onder leiding zal komen te staan van Elon Musk. Het gaat om een project dat gericht is op onderzoek naar de toekomst van oorlogsvoering.
4 uur geleden