Oud-president Kabila van Congo bij verstek ter dood veroordeeld
KINSHASA (ANP/RTR) - Een militaire rechtbank in Congo heeft oud-president Joseph Kabila bij verstek ter dood veroordeeld. Hij was berecht voor allerlei misdrijven, waaronder verraad en misdaden tegen de menselijkheid.
Kabila was bijna twee decennia president van het enorme, grondstofrijke Afrikaanse land. Hij maakte in 2018 duidelijk een stap terug te doen na dodelijke protesten tegen zijn bewind.
De afgelopen jaren zou de oud-president vooral in Zuid-Afrika zijn verbleven. Ook dook hij op in rebellengebied in Congo.
Rebbelengroep M23
De Congolese Senaat besloot eerder dit jaar de onschendbaarheid van Kabila in te trekken nadat hem banden met rebellengroep M23 waren verweten. Dat betekende dat hij vervolgd kon worden.
Kabila reageerde destijds verontwaardigd op dat besluit. Hij klaagde dat het rechtssysteem werd misbruikt voor politieke doeleinden.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
40 minuten geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
4 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
9 uur geleden