Oud-president Desi Bouterse herdacht in Amsterdam-Zuidoost
AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Surinaamse gemeenschap in Nederland herdenkt vrijdagavond in Amsterdam-Zuidoost de overleden Desi Bouterse. Tientallen mensen zijn samengekomen tijdens een singineti om stil te staan bij het leven en werk van de Surinaamse oud-president. Een singineti wordt gehouden op de avond voor een begrafenis of crematie. Bouterse overleed begin vorige week op 79-jarige leeftijd, zaterdag is de crematie in Paramaribo.
Bouterse is oprichter van de Nationale Democratische Partij (NDP) en was sinds 1996 de voorzitter. In januari 2024 dook hij onder om te ontkomen aan een gevangenisstraf van twintig jaar voor zijn aandeel in de Decembermoorden. Die kostten in 1982 het leven aan vijftien politieke tegenstanders. Vermoedelijk hield hij zich de afgelopen maanden schuil in de Surinaamse jungle.
De zaal zit vrijdagavond vol met mensen die samen hun verdriet willen delen, maar ook herinneringen willen ophalen aan het leven en de nalatenschap van de oud-president. Meerdere aanwezigen hebben zich gekleed in NDP-paarse kleding, of dragen een vlag van NDP om zich heen. Voor het tekenen van het condoleanceregister staat een rij.
De samenkomst wordt georganiseerd door de Vrienden van de NDP Nederland en diverse andere Surinaamse organisaties.
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
12 uur geleden