Oud-president Desi Bouterse herdacht in Amsterdam-Zuidoost
AMSTERDAM (ANP) - Een deel van de Surinaamse gemeenschap in Nederland herdenkt vrijdagavond in Amsterdam-Zuidoost de overleden Desi Bouterse. Tientallen mensen zijn samengekomen tijdens een singineti om stil te staan bij het leven en werk van de Surinaamse oud-president. Een singineti wordt gehouden op de avond voor een begrafenis of crematie. Bouterse overleed begin vorige week op 79-jarige leeftijd, zaterdag is de crematie in Paramaribo.
Bouterse is oprichter van de Nationale Democratische Partij (NDP) en was sinds 1996 de voorzitter. In januari 2024 dook hij onder om te ontkomen aan een gevangenisstraf van twintig jaar voor zijn aandeel in de Decembermoorden. Die kostten in 1982 het leven aan vijftien politieke tegenstanders. Vermoedelijk hield hij zich de afgelopen maanden schuil in de Surinaamse jungle.
De zaal zit vrijdagavond vol met mensen die samen hun verdriet willen delen, maar ook herinneringen willen ophalen aan het leven en de nalatenschap van de oud-president. Meerdere aanwezigen hebben zich gekleed in NDP-paarse kleding, of dragen een vlag van NDP om zich heen. Voor het tekenen van het condoleanceregister staat een rij.
De samenkomst wordt georganiseerd door de Vrienden van de NDP Nederland en diverse andere Surinaamse organisaties.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het noordoosten van het land kan het vrijdagochtend glad zijn door sneeuwval en sneeuwresten. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de provincies Overijssel, Drenthe, Groningen, Friesland en voor de Waddeneilanden.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
7 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
8 uur geleden