Oud-president Carter terug in het ziekenhuis
ATLANTA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is opnieuw opgenomen in een ziekenhuis in Atlanta. Hij ondergaat een behandeling aan een urineweginfectie, laat het Carter Center in een verklaring weten.
"Hij voelt zich al beter en lijkt ernaar uit om naar huis te gaan", meldde het Carter Center. De 95-jarige oud-president was vorige week ontslagen uit het ziekenhuis.
Carter werd in de afgelopen maanden enkele keren opgenomen in het ziekenhuis, in oktober na een val in zijn huis in de staat Georgia. In november kreeg hij een behandeling waarbij de druk op zijn hersenen, als gevolg van eerdere valpartijen, werd verlicht.
Carter is de oudste nog levende voormalig president van de Verenigde Staten. Hij zat van 1977 tot 1981 in het Witte Huis en was de 39e president.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - Voor de eerste keer in tien jaar is het aantal vluchtelingen afgenomen. Wereldwijd waren er eind 2025 bijna 118 miljoen mensen die door bijvoorbeeld conflicten hun huis moesten verlaten, een daling van 5,4 miljoen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR, die het aantal mensen dat moet vluchten nog steeds onacceptabel hoog noemt. "Eén op de zeventig mensen wereldwijd was gedwongen op de vlucht aan het eind van 2025."
34 minuten geledenLIMA (ANP/RTR) - De conservatieve kandidaat Keiko Fujimori heeft woensdag opnieuw de leiding genomen in de spannende Peruaanse presidentsverkiezingen. Volgens de Peruaanse kiesautoriteit ONPE staat Fujimori met 98,2 procent van de stemmen geteld op 50,001 procent, tegen 49,999 procent voor de linkse kandidaat Roberto Sánchez.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft aangekondigd de Straat van Hormuz volledig te sluiten na recente Amerikaanse aanvallen op doelen in het zuiden van het land. Dit blijkt uit een door Iraanse staatsmedia verspreide verklaring.
7 uur geledenNANTERRE (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt aangeklaagd voor verkrachting, poging tot verkrachting, aanranding en seksuele intimidatie. Dat meldt de rechter in Nanterre.
10 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft woensdagavond de hoogste toren van de Sagrada Família in Barcelona gezegend. Dat deed de kerkelijk leider tijdens een grote mis in de nog niet voltooide basiliek.
10 uur geledenBELFAST (ANP) - Opnieuw zoeken demonstranten in Noord-Ierland de confrontatie met de politie op. Dinsdag vernielden relschoppers daar ook al op verschillende plekken voertuigen en huizen, uit onvrede over het migratiebeleid en een steekincident in Belfast, een dag eerder. Het slachtoffer van die daad raakte een oog kwijt en raakte zwaargewond.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Paus Leo XIV is aangekomen in de wereldberoemde kathedraal La Sagrada Família in Barcelona. Het bezoek is op de vijfde dag van zijn rondreis door Spanje.
12 uur geleden