Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president Brazilië veroordeeld voor corruptie

Oud-president Brazilië veroordeeld voor corruptie

BRASILIA (ANP/RTR) - Het hooggerechtshof van Brazilië heeft voormalig president Fernando Collor de Mello veroordeeld voor corruptie en witwassen. De zaak draaide om 30 miljoen reaal (5,6 miljoen euro) aan smeergeld die Collor de Mello zou hebben ontvangen van een dochteronderneming van oliebedrijf Petrobas.

De aanklacht tegen Collor vloeide voort uit het werk van de prominente Braziliaanse anti-corruptie-eenheid Lava Jato, die tussen 2014 en 2021 het grootste corruptieonderzoek uit de geschiedenis van het land uitvoerde.

De nu 73-jarige oud-president werd in 1992 afgezet vanwege corruptiepraktijken. Zes van de tien rechters van het hooggerechtshof bevonden hem donderdag schuldig waardoor de veroordeling zeker is, maar de andere vier hooggerechtshofrechters spreken woensdag nog hun oordeel uit. Dan wordt ook duidelijk welke straf Collor krijgt opgelegd. Hij kan een gevangenisstraf krijgen.

Meer uit Buitenland

Rusland: nieuwe sancties VS maken vredesdeal Oekraïne lastiger

MOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.

26 minuten geleden
Canadese premier verwelkomt idee van geassocieerd lidmaatschap EU

STRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.

35 minuten geleden
Palestijnse Autoriteit: weigering VS-visum aan Abbas ongegrond

RAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.

1 uur geleden
VN-missie: VS mogelijk achter oorlogsmisdaden in Iran

GENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.

1 uur geleden
Brussel wil maximale schermtijd van 1 uur voor kinderen

STRAATSBURG (ANP) - Voor kinderen van 13 tot 15 jaar voor wie beperkte toegang tot social media moet worden ingesteld, gaat een schermtijd gelden van maximaal één uur per dag, stelt de Europese Commissie voor. Ook voor kinderen tot 13 jaar, waarvoor Brussel een socialmediaverbod wil, moet die maximale schermtijd gaan gelden.

2 uur geleden
Zelensky wijst tijdelijke procureur-generaal aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft per decreet een tijdelijke opvolger aangewezen voor de ontslagen procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Het gaat om Anton Kovalsky, die in juli 2025 het hoofd werd van het Openbaar Ministerie in de westelijke regio Chmelnytsky.

3 uur geleden
Tientallen millimeters regen zorgen voor wateroverlast in Spanje

VALENCIA (ANP) - Stevige buien hebben in het oosten en zuidoosten van Spanje voor wateroverlast gezorgd. Volgens Weeronline kwam er rond Valencia lokaal meer dan 70 millimeter regen uit de lucht vallen.

3 uur geleden