
Oud-president Bolsonaro vecht huisarrest aan
BRASILIA (ANP/RTR) - De advocaten van de Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro hebben woensdag bezwaar aangetekend tegen het huisarrest dat hem is opgelegd.
Bolsonaro moest sinds vorige maand al een enkelband dragen in verband met de rechtszaak die tegen hem loopt. Hij wordt verdacht van een couppoging in 2022. De oud-president mocht ook geen sociale media gebruiken, en kreeg eerder deze week huisarrest opgelegd omdat hij dat via zijn zoons toch zou hebben gedaan.
Een rechter besloot dat Bolsonaro geen gebruik meer mag maken van zijn telefoon. Aanvankelijk mocht hij alleen nog zijn advocaten zien tijdens zijn huisarrest, maar eerder woensdag bepaalde een rechter dat hij wel familieleden mag ontvangen. Voor ander bezoek moet hij speciale toestemming aanvragen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Verenigde Staten willen het aantal distributiepunten van de omstreden organisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF) in Gaza verhogen. Ook is het de bedoeling om voortaan dag en nacht voedsel te distribueren, heeft de Amerikaanse ambassadeur in Israël Mike Huckabee gezegd in een interview met Fox News.
32 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - Aanklagers hebben een arrestatiebevel uitgevaardigd voor Kim Keon-hee, de voormalige presidentsvrouw van Zuid-Korea. Ze wordt gezocht voor onder meer omkoping en marktmisbruik. Als ze wordt opgepakt, zou het voor het eerst zijn dat in Zuid-Korea zowel een oud-president als de partner van een oud-president vastzitten.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea en de Verenigde Staten voeren later deze maand opnieuw gezamenlijke militaire oefeningen uit. Tijdens de jaarlijkse operatie bereiden de landen zich onder meer voor op een scenario waarin Noord-Korea aanvalt. De oefening is steevast een bron van ergernis voor Pyongyang.
2 uur geledenBONN (ANP) - Afgelopen juli was de derde warmste ooit gemeten, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus donderdag. Met 16,68 graden Celsius was het gemiddeld minder warm dan de juli van 2023 en 2024. "Maar dit betekent niet dat klimaatverandering is gestopt", waarschuwt directeur Carlo Buontempo van de klimaatdienst.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Hulporganisatie Artsen zonder Grenzen (AzG) zegt dat de distributiepunten van de Gaza Humanitarian Foundation (GHF) plekken van "georganiseerde moorden en ontmenselijking" zijn. AzG stelt in een nieuw rapport op basis van medische gegevens en getuigenverklaringen dat Israëlische troepen zich bij de voedselpunten schuldig maken aan zowel "gericht als willekeurig" geweld tegen de Palestijnse bevolking, die daar komt in de hoop om eten te krijgen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week om de tafel met de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse krant The New York Times. Trump zou een aantal Europese leiders al op de hoogte hebben gebracht van het plan. Trump wil de oorlog in Oekraïne zo snel mogelijk beëindigen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat zijn speciale gezant Steve Witkoff een "zeer productieve ontmoeting" heeft gehad met de Russische president Vladimir Poetin. Volgens Trump is er "grote vooruitgang" geboekt.
13 uur geleden