Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-president Angola Dos Santos (79) overleden

Oud-president Angola Dos Santos (79) overleden

LUANDA (ANP/RTR) - Oud-president van Angola José Eduardo dos Santos is op 79-jarige leeftijd overleden. Hij overleed vrijdagochtend na een langdurige ziekte in een kliniek in Barcelona, meldde het Angolese presidentschap op Facebook.

Dos Santos kwam in 1979 aan de macht en was bijna veertig jaar staatshoofd van het olierijke en door oorlog geteisterde land in het zuidwesten van Afrika. Hij was een van de langst regerende leiders in Afrika.

De laatste jaren was vooral zijn dochter Isabel in het nieuws, die door haar vader tot chef van staatsoliebedrijf Sonango was gemaakt. Ze zou daar een vermogen hebben weggesluisd. Van haar werd tot voor kort aangenomen dat ze de rijkste vrouw van Afrika was. Angola heeft haar beschuldigd van verduistering en witwassen en beslag gelegd op een deel van haar bezittingen. Ook in Europa is dat gebeurd.

Meer uit Buitenland

Spanje komt met wetsvoorstel voor tabaksverbod in publieke ruimte

MADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met een wetsvoorstel voor een rookverbod in de openbare ruimte. Het verbod moet gaan gelden voor onder meer terrassen, parken en stranden.

18 minuten geleden
Libanees leger meldt Israëlische beschietingen bij proefgebied

ZAWTAR EL GHARBIYEH (ANP/AFP) - Het Libanese leger zegt dat Israëlische troepen hebben geschoten in de buurt van Zawtar el Gharbiyeh. Dat dorp in het zuiden van Libanon is aangemerkt als proefgebied waaruit Israël zich moest terugtrekken. Dat zou dinsdag zijn gebeurd, waarna het Libanese leger de controle overnam.

25 minuten geleden
Moord op Britse Ann Widdecombe vastgelegd op camera

LONDEN (ANP/RTR) - De moord op de Britse oud-politica Ann Widdecombe is vastgelegd op een camera in haar huis. Dat melden aanklagers in een rechtbank in Londen. Op de beelden is te zien hoe ze 21 keer met een hamer op haar hoofd werd geslagen.

54 minuten geleden
Hongaarse aanklagers nemen dataservers partij Orbán in beslag

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Hongaarse aanklagers zijn binnengevallen bij een datacentrum in een onderzoek naar Fidesz, de partij van de Hongaarse oud-premier Viktor Orbán. Justitie was volgens Fidesz uit op het hele communicatiesysteem van de partij.

1 uur geleden
EU stopt subsidie Venetiaans kunstfestival om deelname Rusland

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Europese Unie stopt de financiering van het prestigieuze kunstfestival de Biënnale van Venetië, vanwege de Russische deelname van dit jaar. Een woordvoerder van de Europese Commissie laat weten de lopende subsidie van 2 miljoen euro te beëindigen.

1 uur geleden
Verdachte van schietpartij Duitse Stade pleegt zelfmoord in cel

STADE (ANP/AFP) - De man die ervan verdacht wordt zes mensen te hebben doodgeschoten in het Noord-Duitse Stade vorige maand, heeft zelfmoord gepleegd in de gevangenis. Dat meldden functionarissen.

1 uur geleden
VN: Afrika kampt voor het eerst met meeste honger wereldwijd

GENÈVE (ANP/AFP) - Afrika is voor het eerst het continent met het grootste aantal mensen dat honger lijdt, blijkt uit een rapport van de Verenigde Naties. De schatting is dat vorig jaar 309 miljoen mensen in Afrika te kampen hadden met honger. Dat is 20 procent van de bevolking.

1 uur geleden