Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Thaksin na 15 jaar ballingschap terug in Thailand

Oud-premier Thaksin na 15 jaar ballingschap terug in Thailand

BANGKOK (ANP/RTR/AFP) - De oud-premier van Thailand, Thaksin Shinawatra, is dinsdag na vijftien jaar teruggekeerd naar het land. De 74-jarige werd volgens buitenlandse media op het vliegveld van Bangkok opgewacht door honderden aanhangers. Hij is kort daarna vastgezet vanwege eerdere veroordelingen tot acht jaar gevangenisstraf, al is nog onduidelijk of hij die daadwerkelijk zal uitzitten.

Het Thaise leger maakte in 2006 hardhandig een einde aan de regering van de populaire sociale hervormer en premier Thaksin. Hij week in 2008 uit naar het buitenland om vervolging wegens corruptie te ontlopen en leefde sindsdien in ballingschap in onder meer Dubai. De aanklachten tegen hem zijn volgens Thaksin politiek gemotiveerd.

In Thailand wordt gespeculeerd dat Thaksin is teruggekeerd omdat hij afspraken heeft gemaakt met de nieuwe regering over strafvermindering. Hij is bij verstek schuldig bevonden in vier strafzaken, waarvan één verjaard is. Thaksin meldde zich daarvoor na zijn terugkeer in zijn thuisland bij het Hooggerechtshof dat hem vastzette.

Zus

De zus van Thaksin, Yingluck Shinawatra, die in 2011 zelf premier werd maar drie jaar later werd afgezet door de machtige krijgsmacht, plaatste foto's van een vliegtuig op TikTok met het bijschrift "de dag waar ik op gewacht heb". Yingluck leeft zelf ook in ballingschap.

De terugkomst van Thaksin valt op dezelfde dag dat in Thailand door het congres een nieuwe premier wordt aangesteld. Mogelijk wordt Srettha Thavisin de nieuwe leider van Thailand. Hij is een kandidaat van de partij Pheu Thai, waar Thaksin banden mee heeft.

Meer uit Buitenland

Medewerkers beschuldigen BBC van 'anti-Palestijns racisme'

LONDEN (ANP) - De Britse omroep BBC maakt zich volgens 107 medewerkers en driehonderd andere mensen uit de mediabranche schuldig aan "censuur" met betrekking tot Israël en ook voert zij "pr voor de Israëlische regering". Dat deden ze in een brief aan de directie.

43 minuten geleden
Zeker vier doden in Golf van Suez na kapseizen schip

CAIRO (ANP/AFP) - In de Golf van Suez, een uitloper van het noorden van de Rode Zee, zijn minstens vier mensen om het leven gekomen toen een schip kapseisde. Zo'n twintig mensen raakten gewond. Dat melden Egyptische autoriteiten.

54 minuten geleden
Trump: Israël akkoord met voorwaarden 60-daags bestand in Gaza

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op sociale media dat Israël heeft ingestemd met "de noodzakelijke voorwaarden om een ​​staakt-het-vuren van 60 dagen in Gaza te voltooien. Gedurende deze tijd zullen we met alle partijen samenwerken om de oorlog te beëindigen", aldus Trump.

3 uur geleden
Stroomuitval in Italiaanse steden door extreme hitte

FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.

10 uur geleden
Poetin en Macron hebben na jaren weer met elkaar gebeld

MOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.

12 uur geleden
Russische oud-onderminister Defensie veroordeeld voor corruptie

MOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.

12 uur geleden
Trump wint slag om belastingverlaging en hogere staatsschuld

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.

12 uur geleden