Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan

Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan

LAHORE (ANP/AFP/RTR) - Nawaz Sharif, oud-premier van Pakistan, is na een zelfgekozen ballingschap van vier jaar aangekomen in zijn thuisland. Begin volgend jaar hoopt hij er aan de verkiezingen mee te doen.

Sharif, die al drie keer premier was van Pakistan, moet eigenlijk nog een straf uitzitten in zijn thuisland voor corruptie. Maar het hooggerechtshof keurde eerder deze week een tijdelijke borgtocht goed. Daardoor zou Sharif niet meteen na aankomst gearresteerd worden.

Medische behandeling

De 73-jarige politicus van de Pakistan Muslim League Nawaz (PML-N) houdt in de loop van vrijdag een rally in zijn thuisstad Lahore. Meer dan 7000 agenten zijn daar in gereedheid gebracht.

Terwijl Sharif in 2019 zijn celstraf voor corruptie uitzat in Pakistan, kreeg hij toestemming om naar Londen te reizen voor een medische behandeling. Van die reis keerde hij niet meteen terug.

Verandering

Pas na aanpassingen in de wet tijdens het korte premierschap van zijn jongere broer Shehbaz Sharif, eerder dit jaar, overwoog de oudere Sharif weer naar Pakistan terug te reizen. Waarnemers vermoeden dat hij ook een overeenkomst heeft gesloten met het machtige leger om een veilige terugkomst te garanderen.

Zijn veroordeling betekent dat hij officieel niet kan meedoen aan de verkiezingen in januari volgend jaar. Daar hoopt Sharif in aanloop naar de stembusgang nog verandering in te brengen.

Winkels dicht

Bij die verkiezingen wil hij de populaire politicus Imran Khan verslaan. Ook die oud-premier zegt, ondanks een veroordeling voor corruptie en een uitsluiting van de politiek, weer mee te zullen doen aan de verkiezingen.

Pakistan wordt op dit moment geleid door waarnemend premier Anwar ul Haq Kakar. De Pakistaanse economie verkeert in grote problemen. Begin september gingen door het hele land winkels dicht uit protest tegen de hoge prijzen van elektriciteit en brandstof.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

3 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

3 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

3 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

5 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

6 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

6 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

6 uur geleden