Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan
LAHORE (ANP/AFP/RTR) - Nawaz Sharif, oud-premier van Pakistan, is na een zelfgekozen ballingschap van vier jaar aangekomen in zijn thuisland. Begin volgend jaar hoopt hij er aan de verkiezingen mee te doen.
Sharif, die al drie keer premier was van Pakistan, moet eigenlijk nog een straf uitzitten in zijn thuisland voor corruptie. Maar het hooggerechtshof keurde eerder deze week een tijdelijke borgtocht goed. Daardoor zou Sharif niet meteen na aankomst gearresteerd worden.
Medische behandeling
De 73-jarige politicus van de Pakistan Muslim League Nawaz (PML-N) houdt in de loop van vrijdag een rally in zijn thuisstad Lahore. Meer dan 7000 agenten zijn daar in gereedheid gebracht.
Terwijl Sharif in 2019 zijn celstraf voor corruptie uitzat in Pakistan, kreeg hij toestemming om naar Londen te reizen voor een medische behandeling. Van die reis keerde hij niet meteen terug.
Verandering
Pas na aanpassingen in de wet tijdens het korte premierschap van zijn jongere broer Shehbaz Sharif, eerder dit jaar, overwoog de oudere Sharif weer naar Pakistan terug te reizen. Waarnemers vermoeden dat hij ook een overeenkomst heeft gesloten met het machtige leger om een veilige terugkomst te garanderen.
Zijn veroordeling betekent dat hij officieel niet kan meedoen aan de verkiezingen in januari volgend jaar. Daar hoopt Sharif in aanloop naar de stembusgang nog verandering in te brengen.
Winkels dicht
Bij die verkiezingen wil hij de populaire politicus Imran Khan verslaan. Ook die oud-premier zegt, ondanks een veroordeling voor corruptie en een uitsluiting van de politiek, weer mee te zullen doen aan de verkiezingen.
Pakistan wordt op dit moment geleid door waarnemend premier Anwar ul Haq Kakar. De Pakistaanse economie verkeert in grote problemen. Begin september gingen door het hele land winkels dicht uit protest tegen de hoge prijzen van elektriciteit en brandstof.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
23 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
28 minuten geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
1 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
2 uur geledenMOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.
7 uur geleden