Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan

Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan

LAHORE (ANP/AFP/RTR) - Nawaz Sharif, oud-premier van Pakistan, is na een zelfgekozen ballingschap van vier jaar aangekomen in zijn thuisland. Begin volgend jaar hoopt hij er aan de verkiezingen mee te doen.

Sharif, die al drie keer premier was van Pakistan, moet eigenlijk nog een straf uitzitten in zijn thuisland voor corruptie. Maar het hooggerechtshof keurde eerder deze week een tijdelijke borgtocht goed. Daardoor zou Sharif niet meteen na aankomst gearresteerd worden.

Medische behandeling

De 73-jarige politicus van de Pakistan Muslim League Nawaz (PML-N) houdt in de loop van vrijdag een rally in zijn thuisstad Lahore. Meer dan 7000 agenten zijn daar in gereedheid gebracht.

Terwijl Sharif in 2019 zijn celstraf voor corruptie uitzat in Pakistan, kreeg hij toestemming om naar Londen te reizen voor een medische behandeling. Van die reis keerde hij niet meteen terug.

Verandering

Pas na aanpassingen in de wet tijdens het korte premierschap van zijn jongere broer Shehbaz Sharif, eerder dit jaar, overwoog de oudere Sharif weer naar Pakistan terug te reizen. Waarnemers vermoeden dat hij ook een overeenkomst heeft gesloten met het machtige leger om een veilige terugkomst te garanderen.

Zijn veroordeling betekent dat hij officieel niet kan meedoen aan de verkiezingen in januari volgend jaar. Daar hoopt Sharif in aanloop naar de stembusgang nog verandering in te brengen.

Winkels dicht

Bij die verkiezingen wil hij de populaire politicus Imran Khan verslaan. Ook die oud-premier zegt, ondanks een veroordeling voor corruptie en een uitsluiting van de politiek, weer mee te zullen doen aan de verkiezingen.

Pakistan wordt op dit moment geleid door waarnemend premier Anwar ul Haq Kakar. De Pakistaanse economie verkeert in grote problemen. Begin september gingen door het hele land winkels dicht uit protest tegen de hoge prijzen van elektriciteit en brandstof.

Meer uit Buitenland

Iraanse ayatollah Khamenei wordt begraven in thuisstad Mashhad

MASHHAD (ANP/AFP) - De hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, wordt begraven in zijn thuisstad Mashhad, meldt persbureau Fars. Khamenei kwam zaterdag om het leven bij bombardementen van Israël en de Verenigde Staten. Hij was 36 jaar aan de macht.

3 uur geleden
Iraanse media: gebouw van Assemblee van Experts gebombardeerd

QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.

8 uur geleden
Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

10 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

11 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

11 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

11 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

11 uur geleden