Oud-premier Sharif na vier jaar ballingschap terug in Pakistan
LAHORE (ANP/AFP/RTR) - Nawaz Sharif, oud-premier van Pakistan, is na een zelfgekozen ballingschap van vier jaar aangekomen in zijn thuisland. Begin volgend jaar hoopt hij er aan de verkiezingen mee te doen.
Sharif, die al drie keer premier was van Pakistan, moet eigenlijk nog een straf uitzitten in zijn thuisland voor corruptie. Maar het hooggerechtshof keurde eerder deze week een tijdelijke borgtocht goed. Daardoor zou Sharif niet meteen na aankomst gearresteerd worden.
Medische behandeling
De 73-jarige politicus van de Pakistan Muslim League Nawaz (PML-N) houdt in de loop van vrijdag een rally in zijn thuisstad Lahore. Meer dan 7000 agenten zijn daar in gereedheid gebracht.
Terwijl Sharif in 2019 zijn celstraf voor corruptie uitzat in Pakistan, kreeg hij toestemming om naar Londen te reizen voor een medische behandeling. Van die reis keerde hij niet meteen terug.
Verandering
Pas na aanpassingen in de wet tijdens het korte premierschap van zijn jongere broer Shehbaz Sharif, eerder dit jaar, overwoog de oudere Sharif weer naar Pakistan terug te reizen. Waarnemers vermoeden dat hij ook een overeenkomst heeft gesloten met het machtige leger om een veilige terugkomst te garanderen.
Zijn veroordeling betekent dat hij officieel niet kan meedoen aan de verkiezingen in januari volgend jaar. Daar hoopt Sharif in aanloop naar de stembusgang nog verandering in te brengen.
Winkels dicht
Bij die verkiezingen wil hij de populaire politicus Imran Khan verslaan. Ook die oud-premier zegt, ondanks een veroordeling voor corruptie en een uitsluiting van de politiek, weer mee te zullen doen aan de verkiezingen.
Pakistan wordt op dit moment geleid door waarnemend premier Anwar ul Haq Kakar. De Pakistaanse economie verkeert in grote problemen. Begin september gingen door het hele land winkels dicht uit protest tegen de hoge prijzen van elektriciteit en brandstof.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
12 uur geleden