Oud-premier Sanna Marin stopt als partijleider Finse socialisten
HELSINKI (ANP/RTR) - De voormalige premier van Finland Sanna Marin is vrijdag afgetreden als partijleider van de Sociaaldemocratische Partij. In april verloor haar partij de parlementaire verkiezingen. Marin had toen al toegezegd terug te treden als partijleider. Het is nog niet bekend wie Marin gaat opvolgen.
Marin was met 34 jaar de jongste premier ter wereld toen zij aantrad in 2019. Marin is erg populair op sociale media en verscheen op de covers van tijdschriften Vogue en Time. Na de Russische invasie van Oekraïne werd Marin een uitgesproken bondgenoot van Oekraïne en werd Finland onder Marins premierschap na jarenlange neutraliteit lid van de NAVO.
Met haar terugtreden hoopt Marin dat haar persoonlijke leven minder in de schijnwerpers zal staan. Marin raakte tijdens haar ambtstermijn in opspraak omdat zij onder andere feestjes organiseerde in haar ambtswoning en een drugstest deed om aan te tonen dat ze geen drugs had gebruikt op een feest waarvan beelden waren uitgelekt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geleden