Oud-premier Sanna Marin stopt als partijleider Finse socialisten
HELSINKI (ANP/RTR) - De voormalige premier van Finland Sanna Marin is vrijdag afgetreden als partijleider van de Sociaaldemocratische Partij. In april verloor haar partij de parlementaire verkiezingen. Marin had toen al toegezegd terug te treden als partijleider. Het is nog niet bekend wie Marin gaat opvolgen.
Marin was met 34 jaar de jongste premier ter wereld toen zij aantrad in 2019. Marin is erg populair op sociale media en verscheen op de covers van tijdschriften Vogue en Time. Na de Russische invasie van Oekraïne werd Marin een uitgesproken bondgenoot van Oekraïne en werd Finland onder Marins premierschap na jarenlange neutraliteit lid van de NAVO.
Met haar terugtreden hoopt Marin dat haar persoonlijke leven minder in de schijnwerpers zal staan. Marin raakte tijdens haar ambtstermijn in opspraak omdat zij onder andere feestjes organiseerde in haar ambtswoning en een drugstest deed om aan te tonen dat ze geen drugs had gebruikt op een feest waarvan beelden waren uitgelekt.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
1 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
4 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
6 uur geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
13 uur geleden