Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Pakistan toch niet gearresteerd na uitstel rechtszaak

Oud-premier Pakistan toch niet gearresteerd na uitstel rechtszaak

LAHORE (ANP/RTR/AFP) - Imran Khan, die in april vorig jaar na een motie van wantrouwen werd afgezet als premier van Pakistan, ging ervan uit dat hij zaterdag gearresteerd zou worden nadat hij zich had moeten melden bij de rechtbank. Maar de rechter trok juist zijn arrestatiebevel in en stelde de hoorzitting uit tot 30 maart.

De ex-premier, een voormalig cricketkampioen, moet zich voor de rechtbank verantwoorden voor giften die hij tijdens zijn ambtsperiode heeft ontvangen en illegaal zou hebben doorverkocht. Zelf weerlegt Khan die aantijgingen en claimt hij dat politieke tegenstanders hem willen verhinderen om mee te doen met de verkiezingen in oktober van dit jaar.

Ongeveer 4000 aanhangers van Khan hadden zich bij de rechtbank verzameld in de hoop een arrestatie nog te kunnen voorkomen. De chaos leidde ertoe dat Khan zelfs niet uit de auto raakte om de rechtbank binnen te gaan. Hij had 300 kilometer afgelegd van zijn huis in Lahore tot de rechtbank in hoofdstad Islamabad. De rechter oordeelde desondanks dat Khan formeel 'aanwezig' was bij de zitting.

De voorbije dagen was het al meermaals tot aanvaringen gekomen tussen de politie en aanhangers van Khan. De politie wilde de ex-premier eerder arresteren omdat hij toen niet was komen opdagen voor een zitting in de rechtbank. Maar duizenden aanhangers van Khan hadden zich rond diens villa verzameld, zodat de ordediensten er niet binnen konden.

Khan geniet ondanks zijn afzetting in 2022 nog altijd veel steun onder de bevolking. Hij houdt al maanden grote bijeenkomsten en eist vervroegde verkiezingen om de macht weer terug te krijgen. Die rally's lopen geregeld uit op geweld en eind vorig jaar werd Khan zelfs in zijn been geschoten door een tegenstander.

Meer uit Buitenland

Iran: aanvallen op Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.

5 uur geleden
Koeweit meldt aanvallen met drones en raketten

KOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.

5 uur geleden
Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

6 uur geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

8 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

8 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

8 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden