Oud-premier Pakistan toch niet gearresteerd na uitstel rechtszaak
LAHORE (ANP/RTR/AFP) - Imran Khan, die in april vorig jaar na een motie van wantrouwen werd afgezet als premier van Pakistan, ging ervan uit dat hij zaterdag gearresteerd zou worden nadat hij zich had moeten melden bij de rechtbank. Maar de rechter trok juist zijn arrestatiebevel in en stelde de hoorzitting uit tot 30 maart.
De ex-premier, een voormalig cricketkampioen, moet zich voor de rechtbank verantwoorden voor giften die hij tijdens zijn ambtsperiode heeft ontvangen en illegaal zou hebben doorverkocht. Zelf weerlegt Khan die aantijgingen en claimt hij dat politieke tegenstanders hem willen verhinderen om mee te doen met de verkiezingen in oktober van dit jaar.
Ongeveer 4000 aanhangers van Khan hadden zich bij de rechtbank verzameld in de hoop een arrestatie nog te kunnen voorkomen. De chaos leidde ertoe dat Khan zelfs niet uit de auto raakte om de rechtbank binnen te gaan. Hij had 300 kilometer afgelegd van zijn huis in Lahore tot de rechtbank in hoofdstad Islamabad. De rechter oordeelde desondanks dat Khan formeel 'aanwezig' was bij de zitting.
De voorbije dagen was het al meermaals tot aanvaringen gekomen tussen de politie en aanhangers van Khan. De politie wilde de ex-premier eerder arresteren omdat hij toen niet was komen opdagen voor een zitting in de rechtbank. Maar duizenden aanhangers van Khan hadden zich rond diens villa verzameld, zodat de ordediensten er niet binnen konden.
Khan geniet ondanks zijn afzetting in 2022 nog altijd veel steun onder de bevolking. Hij houdt al maanden grote bijeenkomsten en eist vervroegde verkiezingen om de macht weer terug te krijgen. Die rally's lopen geregeld uit op geweld en eind vorig jaar werd Khan zelfs in zijn been geschoten door een tegenstander.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
51 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
2 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
2 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
5 uur geleden