Oud-premier Pakistan toch niet gearresteerd na uitstel rechtszaak
LAHORE (ANP/RTR/AFP) - Imran Khan, die in april vorig jaar na een motie van wantrouwen werd afgezet als premier van Pakistan, ging ervan uit dat hij zaterdag gearresteerd zou worden nadat hij zich had moeten melden bij de rechtbank. Maar de rechter trok juist zijn arrestatiebevel in en stelde de hoorzitting uit tot 30 maart.
De ex-premier, een voormalig cricketkampioen, moet zich voor de rechtbank verantwoorden voor giften die hij tijdens zijn ambtsperiode heeft ontvangen en illegaal zou hebben doorverkocht. Zelf weerlegt Khan die aantijgingen en claimt hij dat politieke tegenstanders hem willen verhinderen om mee te doen met de verkiezingen in oktober van dit jaar.
Ongeveer 4000 aanhangers van Khan hadden zich bij de rechtbank verzameld in de hoop een arrestatie nog te kunnen voorkomen. De chaos leidde ertoe dat Khan zelfs niet uit de auto raakte om de rechtbank binnen te gaan. Hij had 300 kilometer afgelegd van zijn huis in Lahore tot de rechtbank in hoofdstad Islamabad. De rechter oordeelde desondanks dat Khan formeel 'aanwezig' was bij de zitting.
De voorbije dagen was het al meermaals tot aanvaringen gekomen tussen de politie en aanhangers van Khan. De politie wilde de ex-premier eerder arresteren omdat hij toen niet was komen opdagen voor een zitting in de rechtbank. Maar duizenden aanhangers van Khan hadden zich rond diens villa verzameld, zodat de ordediensten er niet binnen konden.
Khan geniet ondanks zijn afzetting in 2022 nog altijd veel steun onder de bevolking. Hij houdt al maanden grote bijeenkomsten en eist vervroegde verkiezingen om de macht weer terug te krijgen. Die rally's lopen geregeld uit op geweld en eind vorig jaar werd Khan zelfs in zijn been geschoten door een tegenstander.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, bestaat er nog steeds een kans dat er maandag een deal wordt gesloten tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBELGOROD (ANP/RTR) - Bij een grote raketaanval op de Russische regio Belgorod werd energie-infrastructuur beschadigd. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op basis van de lokale autoriteiten. Onder meer de stad Belgorod, vlak bij de grens met Oekraïne, werd getroffen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
4 uur geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
6 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
10 uur geleden