Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Pakistan krijgt veertien jaar in staatsgeschenkenzaak

Oud-premier Pakistan krijgt veertien jaar in staatsgeschenkenzaak

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - De Pakistaanse voormalige premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. Dat meldt de krant Dawn.

Dinsdag werd Khan ook al veroordeeld tot een lange straf. Hij kreeg tien jaar cel voor het lekken van een gecodeerde geheime boodschap van de ambassadeur in Washington. In die zaak kreeg oud-minister van Buitenlandse Zaken Shah Mahmood Qureshi dezelfde straf.

De 71-jarige voormalige cricketspeler Khan is in meerdere rechtszaken verwikkeld geraakt en heeft sinds zijn arrestatie in augustus de meeste tijd vastgezeten. Khan en zijn raadslieden zullen de veroordelingen bij het Hooggerechtshof aanvechten.

PTI

Khan is de oprichter en voorman van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI). Er zijn parlementsverkiezingen op 8 februari. De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kan nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden doen daarom mee als onafhankelijke kandidaten. Khan kan dat door de veroordelingen helemaal niet.

Volgens waarnemers is Khan eerder in ongenade geraakt bij de hoge militairen die het land direct of van achter de schermen domineren. Daarnaast spelen de hoogste rechters in het land volgens critici steeds vaker een politieke rol en veel Pakistanen zien bijvoorbeeld in het Hooggerechtshof geen onafhankelijke rechterlijke instelling meer.

Meer uit Buitenland

Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

14 minuten geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

1 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

2 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

3 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

4 uur geleden
VN: 100.000 mensen vluchtten uit Teheran in twee dagen oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.

4 uur geleden
Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden