Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Pakistan krijgt veertien jaar in staatsgeschenkenzaak

Oud-premier Pakistan krijgt veertien jaar in staatsgeschenkenzaak

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - De Pakistaanse voormalige premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn veroordeeld tot veertien jaar gevangenisstraf in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. Dat meldt de krant Dawn.

Dinsdag werd Khan ook al veroordeeld tot een lange straf. Hij kreeg tien jaar cel voor het lekken van een gecodeerde geheime boodschap van de ambassadeur in Washington. In die zaak kreeg oud-minister van Buitenlandse Zaken Shah Mahmood Qureshi dezelfde straf.

De 71-jarige voormalige cricketspeler Khan is in meerdere rechtszaken verwikkeld geraakt en heeft sinds zijn arrestatie in augustus de meeste tijd vastgezeten. Khan en zijn raadslieden zullen de veroordelingen bij het Hooggerechtshof aanvechten.

PTI

Khan is de oprichter en voorman van de partij Pakistan Tehreek-e-Insaf (Pakistaanse Beweging voor Gerechtigheid - PTI). Er zijn parlementsverkiezingen op 8 februari. De PTI werd in de vorige parlementsverkiezingen de grootste partij, maar kan nu door een omstreden besluit van het Hooggerechtshof niet meer als partij meedoen. Veel PTI-leden doen daarom mee als onafhankelijke kandidaten. Khan kan dat door de veroordelingen helemaal niet.

Volgens waarnemers is Khan eerder in ongenade geraakt bij de hoge militairen die het land direct of van achter de schermen domineren. Daarnaast spelen de hoogste rechters in het land volgens critici steeds vaker een politieke rol en veel Pakistanen zien bijvoorbeeld in het Hooggerechtshof geen onafhankelijke rechterlijke instelling meer.

Meer uit Buitenland

Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

30 minuten geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

1 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

1 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

1 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

2 uur geleden
Loekasjenko geeft Kim Jong-un geweer cadeau

PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.

4 uur geleden
Patrick Bruel ook in België aangeklaagd voor zedendelict

BRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.

4 uur geleden