Oud-premier Major wil niet dat Johnson nog maanden premier blijft
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-premier John Major wil niet dat Boris Johnson nog maanden premier van het land kan blijven. Major denkt dat het "voor het algemene belang van het land" beter zou zijn als Johnson per direct Downing Street verlaat.
Johnson kondigde donderdag aan af te treden als partijleider van de Conservatieve Partij, maar dat hij nog wel als waarnemend premier aanblijft tot de partij een opvolger heeft gevonden. Het verkiezingsproces zou maanden kunnen duren. Volgens Major is het "onverstandig" en zou het "onhoudbaar kunnen zijn" als Johnson al die tijd blijft zitten.
De conservatief, die tussen 1990 en 1997 premier van het Verenigd Koninkrijk was, is niet de enige met die mening. Meerdere vooraanstaande leden van de partij hebben zich uitgesproken tegen het aanblijven van Johnson tot de herfst. Volgens bijvoorbeeld voormalig minister George Freeman zou het beter zijn om een waarnemend premier aan te stellen. Major en Freeman geven aan dat Dominic Raab dat zou kunnen doen, de huidige vicepremier.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
2 uur geledenDEIR AL-BALAH (ANP/RTR) - Door twee Israëlische luchtaanvallen op de stad Deir al-Balah in Gaza zijn volgens gezondheidsfunctionarissen zeven mensen omgekomen. Onder de doden is een hooggeplaatst lid van de gewapende tak van Hamas, meldt een bron binnen de militante beweging.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.
3 uur geleden