Oud-premier Major wil niet dat Johnson nog maanden premier blijft
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse oud-premier John Major wil niet dat Boris Johnson nog maanden premier van het land kan blijven. Major denkt dat het "voor het algemene belang van het land" beter zou zijn als Johnson per direct Downing Street verlaat.
Johnson kondigde donderdag aan af te treden als partijleider van de Conservatieve Partij, maar dat hij nog wel als waarnemend premier aanblijft tot de partij een opvolger heeft gevonden. Het verkiezingsproces zou maanden kunnen duren. Volgens Major is het "onverstandig" en zou het "onhoudbaar kunnen zijn" als Johnson al die tijd blijft zitten.
De conservatief, die tussen 1990 en 1997 premier van het Verenigd Koninkrijk was, is niet de enige met die mening. Meerdere vooraanstaande leden van de partij hebben zich uitgesproken tegen het aanblijven van Johnson tot de herfst. Volgens bijvoorbeeld voormalig minister George Freeman zou het beter zijn om een waarnemend premier aan te stellen. Major en Freeman geven aan dat Dominic Raab dat zou kunnen doen, de huidige vicepremier.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk heeft afgelopen jaar een "verontrustende toename" gezien in het wereldwijde aantal executies. Dat komt met name door de situatie in Iran, waar volgens zijn kantoor in 2025 zeker 1500 doodstraffen zijn uitgevoerd. Een jaar eerder waren dat er nog 901.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse en Franse ministers van Financiën, Lars Klingbeil en Roland Lescure, hebben maandag in Brussel zij aan zij benadrukt dat het bezweren van de Groenlandcrisis een cruciaal moment is voor Europa. "Dit is een heel Europees moment en we moeten samenwerken als het gaat om beslissingen in Europa", zei Klingbeil. "We hebben nog nooit meegemaakt dat een bondgenoot, een vriend van 250 jaar, overweegt om tarieven in te voeren", vulde Lescure aan.
42 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft drie dagen van nationale rouw afgekondigd na een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen. Daarbij kwamen minstens 39 mensen om het leven. De oorzaak is nog niet bekend. Sánchez heeft een grondig onderzoek aangekondigd.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Twee baby's zijn omgekomen nadat artsen 55 kinderen moesten evacueren uit een kinderdagverblijf in Jeruzalem. Het is onduidelijk wat er precies is gebeurd. De krant Times of Israel schrijft dat het incident mogelijk te maken heeft met het verwarmingssysteem op de locatie.
57 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is aangeklaagd voor meerdere nieuwe strafbare feiten. Het gaat onder meer om het vervoeren van meerdere kilo's marihuana, verschillende verkeersovertredingen en het schenden van een contactverbod. Høiby heeft schuld bekend voor alle aanklachten, meldt het Noorse persbureau NTB.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
2 uur geleden