Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Israël wil hulp Arabische landen voor einde oorlog

Oud-premier Israël wil hulp Arabische landen voor einde oorlog

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-premier Ehud Barak denkt dat de oorlog in de Gazastrook alleen beëindigd kan worden met hulp van Arabische landen. Barak zei bij Buitenhof dat landen als Jordanië, Egypte en de Verenigde Arabische Emiraten een rol zouden kunnen spelen bij het opzetten van een nieuwe Palestijnse Autoriteit, zonder deelname van Hamas. Saudi-Arabië zou financieel moeten helpen.

"Dat is de enige manier om Hamas uit te schakelen", zei Barak in het televisieprogramma. Volgens de oud-premier zou Israël slechts twee eisen moeten stellen aan die nieuwe Palestijnse regering van technocraten: dat Hamas niet meedoet en dat er veiligheidsgaranties komen voor Israël.

Barak, premier van 1999 tot 2001, leverde ook forse kritiek op de regering van Benjamin Netanyahu, die al meerdere mogelijkheden zou hebben getorpedeerd om de oorlog te beëindigen en de gijzelaars vrij te krijgen. Volgens Barak blijft Netanyahu vasthouden aan "een idee dat niets te maken heeft met de realiteit".

Meer uit Buitenland

Jemenitisch vliegveld aangevallen om Iraans Houthi-vliegtuig

SANAA (ANP/AFP) - Jemen zegt het vliegveld in Sanaa, in het westen van het land, te hebben aangevallen om te voorkomen dat een Iraans vliegtuig er zou landen. Dat vliegtuig is uiteindelijk alsnog geland, melden aan de Houthi's gelieerde media.

26 minuten geleden
EU roept Rusland op tot vrijlating gedeporteerde Oekraïners

BRUSSEL (ANP) - Rusland en Belarus moeten onmiddellijk zorgen voor een veilige en onvoorwaardelijke terugkeer naar Oekraïne van "alle willekeurig vastgehouden, onwettig gedeporteerde en gedwongen overgebrachte Oekraïense burgers, inclusief kinderen". Deze oproep doet EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag namens alle EU-lidstaten.

54 minuten geleden
Trump zinspeelt opnieuw op inname Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er opnieuw op gezinspeeld dat de VS de controle willen nemen over de Straat van Hormuz. In een telefoongesprek met Fox News zegt Trump dat de VS "de Straat zullen behouden, en deze waarschijnlijk zullen gaan runnen". Trump: "We worden de reddende engel van de zeestraat, iets waarvoor we een vergoeding zouden moeten krijgen."

55 minuten geleden
Brits antiterrorismeteam onderzoekt dood oud-politicus Widdecombe

LONDEN (ANP) - Het onderzoek naar de onder verdachte omstandigheden overleden Britse oud-politicus Ann Widdecombe wordt nu geleid door de antiterrorismetak van de politie. Dat meldt de BBC. De 78-jarige Widdecombe werd afgelopen week in haar woning aangetroffen met ernstige verwondingen.

1 uur geleden
Høiby kan leven met beslissing over elektronisch toezicht

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is blij dat hij van de rechter zijn voorarrest thuis onder elektronisch toezicht mag uitzitten. "Hij is relatief tevreden met deze uitkomst", zei zijn advocaat Petar Sekulic tegen Noorse media na afloop van de zitting.

1 uur geleden
Marius Borg Høiby mag mogelijk met enkelband gevangenis verlaten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, lijkt de gevangenis te mogen verlaten. Een rechtbank in Oslo heeft zijn voorarrest maandag met vier weken verlengd, maar hij mag dat wel thuis met een enkelband uitzitten. Dat melden Noorse media. De aanklager is in beroep gegaan tegen die beslissing.

2 uur geleden
Bijna 900 miljoen euro voor hulp aan Gazanen

BRUSSEL (ANP) - Voor hulp aan Gazanen is 883,6 miljoen euro bijeengebracht, zo heeft de Europese Commissie maandag bekendgemaakt. Dat deed zij voor het begin van de tweede bijeenkomst van de Palestijnse Donorgroep (PDG) in Brussel. Onder meer Nederland heeft hier 5 miljoen aan bijgedragen, zei minister Tom Berendsen maandag bij aankomst in Brussel.

2 uur geleden