
Oud-premier Israël roept op tot burgerlijke ongehoorzaamheid
TEL AVIV (ANP/DPA) - Voormalig premier van Israël Ehud Barak heeft zaterdagavond deelnemers aan een protest in Tel Aviv aangemoedigd tot burgerlijke ongehoorzaamheid. In het land werd dit weekend voor de 25e week op rij geprotesteerd tegen de juridische hervormingen die de huidige premier Benjamin Netanyahu wil invoeren.
"Ik roep elke burger op zich klaar te maken voor geweldloos verweer", aldus de politicus, die daarbij volgens de Times of Israel verwees naar de tactieken van historische protestgroepen in landen als de Verenigde Staten en India. Volgens Barak gaan de protesten in Israël "een nieuwe fase in".
Netanyahu stelde zijn hervormingsplannen in maart uit na wekelijkse demonstraties in diverse steden in Israël. Tegenstanders stellen dat de regering daarin haar macht wil vergroten ten koste van de onafhankelijke rechterlijke macht. De premier kondigde vorige week aan de hervormingen ondanks aanhoudend protest toch door te zetten.
Meer uit Buitenland
FLORENCE (ANP/DPA) - In meerdere Italiaanse steden is de stroom uitgevallen door de extreme hitte. In het centrum van de toeristenstad Florence zaten tal van winkels tijdelijk zonder stroom, meldde het Italiaanse persbureau Ansa. Geldautomaten en roltrappen werkten niet.
3 uur geledenMOSKOU/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron hebben voor het eerst in jaren weer met elkaar gebeld. De laatste keer dat ze met elkaar spraken was in september 2022, ruim een halfjaar nadat Rusland aan een grootschalig offensief in Oekraïne was begonnen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Een Russische rechter heeft de voormalige onderminister van Defensie Timoer Ivanov veroordeeld tot dertien jaar opsluiting in een strafkolonie vanwege corruptie. Het is de zwaarste straf die tot dusver is opgelegd in een serie fraudezaken tegen hoge defensieambtenaren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse meerderheid in de Senaat van het Amerikaanse parlement heeft na een marathonzitting ingestemd met de belangrijkste uitgavenwet van de Republikeinse president Donald Trump. De Democraten uitten felle kritiek op de bezuinigingen op sociale welzijnsprogramma's en omdat de staatsschuld gigantisch stijgt.
6 uur geledenWERCHTER (ANP) - Het Belgische festival Rock Werchter neemt maatregelen in verband met de verwachte hitte op woensdag. Het muziekfestival begint donderdag, maar de camping gaat al op woensdag open. Ook in België worden temperaturen ruim boven de 30 graden verwacht en daarom verloopt de check-in anders dan voorgaande jaren, laat het festival weten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zinspeelt op de deportatie van Tesla-baas Elon Musk, die in Zuid-Afrika is geboren. Het is de jongste escalatie in het conflict tussen de voormalige bondgenoten.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bijna 20.000 migranten zijn de afgelopen zes maanden in kleine bootjes het Kanaal overgestoken naar het Verenigd Koninkrijk. Dat is een record voor de eerste helft van een jaar.
8 uur geleden