Oud-premier Israël noemt Gaza-plan van Trump 'fantasie'
TEL AVIV (ANP/DPA) - De voormalige Israëlische premier Ehud Barak heeft het Gaza-voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump afgedaan als "een fantasie". "Dit lijkt niet op een plan dat iemand serieus heeft overwogen", zei Barak op de radio. "Het ziet er meer uit als een proefballonnetje, of misschien een poging om steun voor Israël te laten zien."
De voormalige premier suggereerde dat Trump de Arabische leiders in de regio misschien onder druk probeert te zetten. "Dit is wat je te wachten staat als je niet wakker wordt, een praktische oplossing voor Gaza voorstelt en helpt om Hamas uit de macht te verwijderen", schetste Barak, die voorheen ook stafchef van het Israëlische leger is geweest. Hij noemde het denkbaar dat landen uit de regio nu een beter plan zullen voorstellen dan Trump.
De Amerikaanse president heeft voorgesteld dat de VS de controle over de Gazastrook overnemen. De Palestijnse inwoners moeten in het buitenland worden ondergebracht. Het voorstel van Trump leidde internationaal tot geschokte reacties. Binnen de Israëlische regering is wel positief gereageerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
12 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
21 uur geleden