Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten
ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan wordt aangeklaagd omdat hij vertrouwelijke overheidsdocumenten openbaar zou hebben gemaakt. Khan zou geheime documenten hebben gepresenteerd waaruit moest blijken dat het Pakistaanse leger en de Verenigde Staten tegen hem samenzwoeren.
De oud-premier werd in mei gearresteerd voor corruptie. Khan en zijn aanhangers spraken toen van een complot. In het hele land gingen mensen de straat op om te protesteren tegen Khans arrestatie en botsten met ordetroepen. Negen mensen kwamen daarbij om het leven, 4000 mensen werden gearresteerd.
Khan werd in augustus veroordeeld voor corruptie en kreeg een gevangenisstraf van drie jaar. Die straf werd uiteindelijk nietig verklaard. Mocht Khan schuldig worden bevonden aan het openbaar maken van vertrouwelijke documenten, kan hij volgens zijn advocaten een gevangenisstraf van veertien jaar krijgen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft Hashim Thaçi schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden in de jaren 90. Ook de drie medeverdachten werden daarvoor veroordeeld. Thaçi kreeg 25 jaar gevangenisstraf.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Ten minste twintig mensen, onder wie vijf kinderen, zijn omgekomen bij het instorten van een flatgebouw in Gaza. Veertien mensen raakten gewond. Dit meldt de Palestijnse burgerbescherming volgens Al Jazeera. Volgens de organisatie zijn nog minstens honderd mensen vermist.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Door de verdeeldheid tussen de EU-lidstaten lukt het niet om als Europese Unie maatregelen tegen Israël te nemen, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. "Voor veel Europeanen is het pijnlijk dat de lidstaten er niet in zijn geslaagd de nodige meerderheden te vormen voor een eensgezinde reactie", zei de Duitse politica woensdag in haar jaarlijkse State of the Union. Dat vindt Von der Leyen zelf ook, zo werd duidelijk uit haar woorden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International stelt dat zeker 87 Iraanse functionarissen misdaden tegen de menselijkheid hebben begaan tijdens protesten vier jaar geleden in Iran. Bij de zogenoemde 'vrouw, leven, vrijheid'-betogingen stierven honderden mensen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is voor het eerst in persoon verschenen bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat gebeurde tijdens een voorbereidende zitting in de zaak tegen hem. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid bij zijn gewelddadige aanpak tegen drugs.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het was "de zomer van de waarheid" qua klimaatverandering vanwege de bosbranden, zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse toespraak State of the Union. "Europa kan, moet en zal op koers blijven voor onze klimaatdoelen", zei ze in Straatsburg.
2 uur geleden