Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten

Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan wordt aangeklaagd omdat hij vertrouwelijke overheidsdocumenten openbaar zou hebben gemaakt. Khan zou geheime documenten hebben gepresenteerd waaruit moest blijken dat het Pakistaanse leger en de Verenigde Staten tegen hem samenzwoeren.

De oud-premier werd in mei gearresteerd voor corruptie. Khan en zijn aanhangers spraken toen van een complot. In het hele land gingen mensen de straat op om te protesteren tegen Khans arrestatie en botsten met ordetroepen. Negen mensen kwamen daarbij om het leven, 4000 mensen werden gearresteerd.

Khan werd in augustus veroordeeld voor corruptie en kreeg een gevangenisstraf van drie jaar. Die straf werd uiteindelijk nietig verklaard. Mocht Khan schuldig worden bevonden aan het openbaar maken van vertrouwelijke documenten, kan hij volgens zijn advocaten een gevangenisstraf van veertien jaar krijgen.

Meer uit Buitenland

Rusland meldt weer grote Oekraïense droneaanval op Moskou

MOSKOU (ANP/DPA) - Oekraïne heeft volgens de burgemeester van Moskou weer een grote droneaanval uitgevoerd op de Russische hoofdstad. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat meer dan zeshonderd drones in de richting van Moskou zijn afgevuurd.

50 minuten geleden
Marokko meldt aanhoudingen bij grens met Spaans territorium Ceuta

FNIDEQ (ANP) - Marokkaanse veiligheidstroepen hebben bij de grens met het Spaanse Ceuta zaterdag 294 mensen opgepakt die van plan zouden zijn geweest de grens te overschrijden. Dat was volgens Marokkaanse media een routine-operatie gericht tegen illegale grensoverschrijdingen. Er zijn 46 Marokkanen en 248 migranten uit zuidelijker gelegen Afrikaanse landen aangehouden.

1 uur geleden
Nachtelijke aanval op Kyiv, meerdere explosies gehoord

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag opgeschrikt door verschillende explosies. Eerder op zaterdag hadden de autoriteiten van de hoofdstad al gewaarschuwd voor een naderende Russische aanval met ballistische raketten.

5 uur geleden
President Colombia vraagt VS importheffingen op te schorten

BOGOTÁ (ANP) - De nieuwe Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd om de huidige importheffingen voor het Zuid-Amerikaanse land tijdelijk op te schorten, nadat het land zwaar werd getroffen door een aardbeving.

7 uur geleden
Meerdere doden in Indiana na stormen en overstromingen

INDIANAPOLIS (ANP) - Krachtige stormen en overstromingen hebben in de Amerikaanse staat Indiana aan ten minste zes mensen het leven gekost, onder wie een 4-jarig jongetje. Dat hebben autoriteiten van de staat bekendgemaakt.

7 uur geleden
Ruim 2000 hectare verbrand in Belgisch natuurgebied Hoge Venen

SOURBRODT (ANP/BELGA) - In het Belgische natuurgebied de Hoge Venen is meer dan 2000 hectare aan natuur in vlammen opgegaan, zegt een woordvoerder van de regionale autoriteiten. Volgens de burgemeester van Baelen is een Nederlandse blushelikopter zaterdagmiddag aangekomen om te helpen met blussen en werd een tweede Nederlandse helikopter later op de dag nog verwacht.

12 uur geleden
Dodental van kapseizen veerboot in Zimbabwe loopt op

KARIBA (ANP/AFP) - Het dodental na het kapseizen van een veerboot op het Karibameer in Zimbabwe is opgelopen naar 68, zegt de politie. Onder de doden zouden vooral vishandelaren en inwoners van de dorpen rond het meer op de grens van Zimbabwe en Zambia zijn.

12 uur geleden