Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten
ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan wordt aangeklaagd omdat hij vertrouwelijke overheidsdocumenten openbaar zou hebben gemaakt. Khan zou geheime documenten hebben gepresenteerd waaruit moest blijken dat het Pakistaanse leger en de Verenigde Staten tegen hem samenzwoeren.
De oud-premier werd in mei gearresteerd voor corruptie. Khan en zijn aanhangers spraken toen van een complot. In het hele land gingen mensen de straat op om te protesteren tegen Khans arrestatie en botsten met ordetroepen. Negen mensen kwamen daarbij om het leven, 4000 mensen werden gearresteerd.
Khan werd in augustus veroordeeld voor corruptie en kreeg een gevangenisstraf van drie jaar. Die straf werd uiteindelijk nietig verklaard. Mocht Khan schuldig worden bevonden aan het openbaar maken van vertrouwelijke documenten, kan hij volgens zijn advocaten een gevangenisstraf van veertien jaar krijgen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse politie doet naar het zich laat aanzien huiszoeking in het nationale hoofdkwartier van de Spaanse Socialistische Arbeiderspartij (PSOE), de partij van premier Pedro Sánchez. De Guardia Civil heeft alleen bekendgemaakt het pand te zijn binnengegaan in een onderzoek naar illegale financiering van de partij.
16 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.
6 uur geledenAUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.
9 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
12 uur geleden