Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten

Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan wordt aangeklaagd omdat hij vertrouwelijke overheidsdocumenten openbaar zou hebben gemaakt. Khan zou geheime documenten hebben gepresenteerd waaruit moest blijken dat het Pakistaanse leger en de Verenigde Staten tegen hem samenzwoeren.

De oud-premier werd in mei gearresteerd voor corruptie. Khan en zijn aanhangers spraken toen van een complot. In het hele land gingen mensen de straat op om te protesteren tegen Khans arrestatie en botsten met ordetroepen. Negen mensen kwamen daarbij om het leven, 4000 mensen werden gearresteerd.

Khan werd in augustus veroordeeld voor corruptie en kreeg een gevangenisstraf van drie jaar. Die straf werd uiteindelijk nietig verklaard. Mocht Khan schuldig worden bevonden aan het openbaar maken van vertrouwelijke documenten, kan hij volgens zijn advocaten een gevangenisstraf van veertien jaar krijgen.

Meer uit Buitenland

Media: paus Leo heeft stembiljet aangevraagd voor midterms

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo is van plan om te stemmen in de Amerikaanse midtermverkiezingen, meldden Amerikaanse media. Hij heeft een stembiljet aangevraagd in de staat Illinois, waar hij als kiezer staat geregistreerd. Het is nog niet bekend of hij zijn stem al heeft opgestuurd.

1 uur geleden
Evacuatie van inwoners Olesjky begonnen, hulpgoederen aangekomen

OLESJKY (ANP/RTR) - De evacuatie van inwoners van de Oekraïense stad Olesjky is begonnen, zeggen Rusland en Oekraïne. Ook wordt gemeld dat een begin is gemaakt met de distributie van humanitaire hulpgoederen. De stappen maken deel uit van een humanitair bestand dat tot en met zondag geldt.

1 uur geleden
Onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta stopt ermee

MOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.

3 uur geleden
Rusland: bestand Olesjky houdt stand, doden bij ontmijning

OLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.

3 uur geleden
Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

7 uur geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

10 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

10 uur geleden