Oud-premier Imran Khan aangeklaagd voor openbaar maken documenten
ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan wordt aangeklaagd omdat hij vertrouwelijke overheidsdocumenten openbaar zou hebben gemaakt. Khan zou geheime documenten hebben gepresenteerd waaruit moest blijken dat het Pakistaanse leger en de Verenigde Staten tegen hem samenzwoeren.
De oud-premier werd in mei gearresteerd voor corruptie. Khan en zijn aanhangers spraken toen van een complot. In het hele land gingen mensen de straat op om te protesteren tegen Khans arrestatie en botsten met ordetroepen. Negen mensen kwamen daarbij om het leven, 4000 mensen werden gearresteerd.
Khan werd in augustus veroordeeld voor corruptie en kreeg een gevangenisstraf van drie jaar. Die straf werd uiteindelijk nietig verklaard. Mocht Khan schuldig worden bevonden aan het openbaar maken van vertrouwelijke documenten, kan hij volgens zijn advocaten een gevangenisstraf van veertien jaar krijgen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
1 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
10 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
11 uur geleden