Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Curaçao wil dat Wereldbank meer regionaal gaat denken

Oud-premier Curaçao wil dat Wereldbank meer regionaal gaat denken

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank denkt nog te veel binnen landsgrenzen. Voor het oplossen van hedendaagse problemen zou een meer regionale, grensoverschrijdende aanpak beter zijn, stelt Wereldbank-bewindvoerder Eugene Rhuggenaath tegenover het ANP. De oud-premier van Curaçao pleit binnen de bank voor een regionale benadering en denkt dat zijn thuiseiland daar ook voordeel van zou hebben.

Het Caribische deel van het Nederlandse koninkrijk komt niet in aanmerking voor steun van de Wereldbank, 's wereld grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking. Rhuggenaath legt uit waarom: "De eilanden zijn onderdeel van het Nederlandse koninkrijk en hebben vergeleken met andere kwetsbare landen een hoog inkomen per hoofd van de bevolking." De eilanden kunnen wel gebruikmaken van diensten van de bank, maar moeten daarvoor betalen.

Echter, volgens Rhuggenaath zijn er uitdagingen die het hele Caribische gebied aangaan. "Denk aan energietransitie, afvalbeheer - wat op alle eilanden een grote uitdaging is - maar ook klimaatbestendigheid en kustversterking."

Regionale oplossingen

"Laten we Curaçao als voorbeeld nemen. We hebben een vuilstortplaats die steeds voller wordt. Gaan we nu weer een nieuw gat graven om afval in te dumpen of gaan we op zoek naar andere oplossingen?" Dat laatste kan Curaçao niet in zijn eentje. "Daarvoor heb je recycling nodig, maar ook een afzetmarkt. Dat lukt bijna nooit lokaal. Dus dan moet je aan regionale waardeketens gaan denken."

Het probleem is niet altijd een gebrek aan geld, vervolgt Rhuggenaath. "Soms is er behoefte aan kennis: hoe zet je een project op? Hoe maak je een haalbaarheidsstudie die vertrouwen wekt bij internationale investeerders?" Verder ziet hij schaalvoordelen van regionale oplossingen. "Het is duur, dus hoe kun je iets aanpakken met een groep eilanden in plaats van één eiland?"

Achtergrond als bestuurder

Recent is er voor het eerst een regionaal project opgezet in het Pacifisch gebied. Dat zou ook in het Caribisch gebied kunnen, denkt Rhuggenaath. "Mijn betoog is dat als er zo'n project komt, de eilanden ook kunnen aansluiten."

Voordat Rhuggenaath vorig jaar door Nederland werd benoemd in het bestuur van de Wereldbank, was hij van 2017 tot 2021 premier van Curaçao. Zijn achtergrond als bestuurder komt hem goed van pas in Washington. "Toen ik hier net was, hadden we een sessie georganiseerd over voorbereiding op een pandemie. Ik deelde toen mijn ervaring van het eiland. Daarna zei iedereen: we zijn blij met jouw bijdrage, want jij was de enige in de zaal die het echt in de praktijk heeft moeten brengen."

Meer uit Financieel

Albert Heijn bezorgt vrijdag na 15.00 uur niet om hitte

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."

38 minuten geleden
Olieconcern Chevron: activiteiten in Venezuela gaan door

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.

1 uur geleden
Micron schiet omhoog op Wall Street na goed ontvangen resultaten

NEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.

2 uur geleden
Tata Steel vindt opvolger voor Donald Pols

IJMUIDEN (ANP) - Herman van der Meyden wordt de nieuwe directeur communicatie en publieke zaken bij Tata Steel. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving van NRC. Van der Meyden volgt Donald Pols op. De oud-directeur van Milieudefensie werd na een dag ontslagen, vanwege zijn verleden als leider van een extreemrechtse studentengroep in Zuid-Afrika.

3 uur geleden
Eneco-baas: huishoudens moeten wennen aan grillige energieprijzen

ROTTERDAM (ANP) - Huishoudens zullen voorlopig moeten wennen aan sterke fluctuaties in de energieprijzen, zoals dat de afgelopen tijd het geval was. Dat zegt Martijn Hagens, de nieuwe topman van energieleverancier Eneco, in een toelichting op de jaarcijfers. Vooral mensen met dynamische energiecontracten voelen de prijsschommelingen.

3 uur geleden
Ryanair past beleid zitplaatsen ouders met kind met tegenzin aan

DUBLIN (ANP) - Ryanair gaat zijn beleid voor gezinsplaatsen iets aanpassen, maar doet dat wel met tegenzin. De Britse mededingingsautoriteit (CMA) onderzoekt de Ierse luchtvaartmaatschappij over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Volgens de luchtvaartmaatschappij is er niets mis met het huidige beleid.

4 uur geleden
CPB: Wereldhandel neemt toe ondanks onrust in het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - De wereldhandel is in april met 0,7 procent toegenomen. Dat blijkt uit de wereldhandelsmonitor van het Centraal Planbureau (CPB). In maart was de wereldhandel nog afgenomen, maar in april is het effect van de onrust in het Midden-Oosten beperkt.

5 uur geleden