Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-premier Curaçao heeft geld nodig om uit gevangenis te blijven

Oud-premier Curaçao heeft geld nodig om uit gevangenis te blijven

WILLEMSTAD (ANP) - Voormalig minister-president Gerrit Schotte van Curaçao vraagt de bevolking van het eiland om hulp bij het betalen van 1,8 miljoen Antilliaanse gulden (ongeveer 900.000 euro). Hij vraagt in video's op sociale media om donaties en zegt dat hij voor 12 mei het geld moet betalen, anders gaat hij drie jaar de gevangenis in.

Schotte zat tussen 2018 en 2020 twee jaar vast voor onder meer valsheid in geschrifte en ambtelijke corruptie. Daarnaast bepaalde de rechter dat hij het bedrag van 1,8 miljoen moet terugbetalen omdat hij het onrechtmatig verkreeg gedurende zijn periode als minister-president. Schotte is tegen die straf in cassatie gegaan, maar in september vorig jaar stelde de Hoge Raad dat de maatregel gehandhaafd moet blijven.

Schotte was tussen 2010 en 2012 de eerste minister-president van Curaçao na het opheffen van de Nederlandse Antillen.

Het Openbaar Ministerie (OM) op Curaçao zegt in een reactie op de video's dat Schotte al lang weet dat hij moet betalen. Zonder specifiek op de zaak van Schotte in te gaan stelt het OM dat het voor iedereen mogelijk is om een betalingsregeling te treffen. In zijn video’s stelt de oud-premier dat hem nooit die mogelijkheid is geboden.

Meer uit Binnenland

Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

13 minuten geleden
NL-Alert: extreem druk bij 112, bel alleen bij levensgevaar

DEN HAAG (ANP) - Het is "extreem druk" bij het alarmnummer 112, meldt NL-Alert kort na de jaarwisseling. Mensen moeten het nummer alleen bellen bij levensbedreigende situaties.

42 minuten geleden
Hoofdprijs Oudejaarstrekking gevallen in Amstelveen en Nuenen

RIJSWIJK (ANP) - De hoofdprijs van de Oudejaarstrekking van de Staatsloterij is gevallen op twee halve Oudejaarsloten die zijn verkocht in Amstelveen en Nuenen. De winnaars krijgen elk 15 miljoen euro belastingvrij.

43 minuten geleden
Uitslaande brand in vuurwerkwinkel in Hillegom

HILLEGOM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Hillegom woedt brand bij een vuurwerkverkooppunt. Dat meldt de Veiligheidsregio Hollands Midden. De brand is uitslaand, wat betekent dat de vlammen buiten te zien zijn.

47 minuten geleden
Nieuwe jaar in Nederland begonnen

DEN HAAG (ANP) - 2026 is officieel begonnen in Nederland. Op veel plekken wordt het nieuwe jaar ingeluid met vuurwerk.

48 minuten geleden
Politie in Breda bekogeld met molotovcocktails

BREDA (ANP) - Politieagenten zijn in Breda bekogeld met molotovcocktails en stoeptegels. Er is een politievoertuig vernield. Vijf mensen zijn opgepakt, meldt de politie.

50 minuten geleden
Aanhouding in Den Haag, agenten met vuurwerk bekogeld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft op het Anna Blamanplein in de Haagse wijk Transvaal een persoon opgepakt, nadat agenten hier met vuurwerk werden bekogeld. Niemand raakte gewond.

51 minuten geleden