Oud-premier Cameron: brexitwet zou laatste redmiddel moeten zijn
LONDEN (ANP) - De Britse oud-premier David Cameron voegt zich in een rijtje van voormalige leiders die hun zorgen uiten over de omstreden brexitwet van hun opvolger Boris Johnson. Cameron vindt dat de wet, die tornt aan eerder gemaakte afspraken met de EU en daarmee ook deels in strijd is met het internationaal recht, pas als laatste redmiddel moet worden ingezet.
Volgens Cameron is deze zogeheten Internal Market Bill (Interne Markt Wet) "het allerlaatste" wat je zou moeten overwegen. "Het zou een absoluut laatste redmiddel moeten zijn", aldus de oud-premier en partijgenoot van Johnson maandag. "Dus ik heb zo mijn twijfels over wat er wordt voorgesteld."
Eerder uitten de voormalige Britse premiers Tony Blair (Labour) en John Major (Conservatieve Partij) ook al forse kritiek. Het nieuwe wetsvoorstel is volgens de twee "onverantwoordelijk, grondwettelijk niet juist, en in de praktijk gevaarlijk". Ook Theresa May heeft zich tegen de wet uitgesproken.
De nieuwe wet is bedoeld om de handel tussen verschillende delen van het land in goede banen te leiden als EU-wetgeving straks niet meer van kracht is. De Britse regering komt met de wetgeving terug op afspraken over het handelsregime in Noord-Ierland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
14 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
15 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
15 uur geleden