Oud-premier Berlusconi van Italië te ziek voor proces, zegt OM
MILAAN (ANP/RTR) - De voormalige Italiaanse premier Silvio Berlusconi is ernstig ziek. Dat zegt een aanklager in Milaan, die het proces van de 84-jarige politicus voorlopig wil opschorten.
Berlusconi liep vorig jaar het coronavirus op en belandde ook de afgelopen maanden herhaaldelijk in het ziekenhuis. Hij bracht daar ook vorige week meerdere dagen door. Zijn advocaat zegt dat de voormalige premier inmiddels thuis wordt verzorgd. "Natuurlijk maken we ons zorgen", aldus de raadsman.
De politicus heeft naast medische ook juridische problemen. Hij wordt verdacht van het omkopen van getuigen tijdens een eerder proces. Dat draaide om zijn omgang met een minderjarige prostituee. Berlusconi kreeg daar in 2013 zeven jaar cel voor opgelegd, maar in hoger beroep volgde vrijspraak.
Justitie denkt dat de tachtiger voorlopig niet in staat is om voor de rechter te verschijnen, maar wil wel verder met de vervolging van andere verdachten in de zaak. De rechtbank mag zich daar op 26 mei over uitspreken. Dan staat weer een hoorzitting gepland.
De steenrijke en uitgesproken Berlusconi geldt al tientallen jaren als een van de bekendste figuren in het Italiaanse openbare leven. Hij wordt gezien als een van de rijkste mensen van het land en was herhaaldelijk premier. Berlusconi is met zijn partij Forza Italia nog steeds actief in de Italiaanse politiek.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Kemi Badenoch, de partijleider van de Britse Conservatieven, heeft de prominente politicus Robert Jenrick uit haar partij gezet. Volgens Badenoch was Jenrick van plan om over te stappen naar de radicaal-rechtse partij Reform, een rivaal van de Conservatieven.
55 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas is bereid de macht in de Gazastrook over te dragen aan het Palestijnse comité dat tijdelijk de Gazastrook moet besturen, zegt een functionaris van de Palestijnse groepering. Egypte maakte woensdag bekend dat er overeenstemming is bereikt over de vijftien leden van het technocratische comité.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een deel van het Europees Parlement wil een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten uitstellen in het licht van de huidige geopolitieke ontwikkelingen, waaronder die rondom Groenland. Deze maand stond een stemming op de planning over een deel van de handelsafspraak die de EU en de VS afgelopen zomer sloten. Maar de sociaaldemocraten, het liberale Renew en de Groenen willen uitstel.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft in een verklaring op Facebook haar Europese bondgenoten bedankt voor het sturen van militairen naar Groenland. Ze is inmiddels door haar buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen bijgepraat over het overleg met de Amerikanen en zegt dat het "geen makkelijk gesprek" was.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda worden donderdag presidentsverkiezingen gehouden, maar in veel gebieden zijn de stembureaus uren na de geplande opening nog steeds gesloten. President Yoweri Museveni spreekt over "technische problemen" met stemcomputers, maar volgens de oppositie veroorzaakt de regering de vertraging expres.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Rusland maakt zich "ernstige zorgen" over de komst van militairen uit NAVO-landen naar Groenland. Dat ze in het noordpoolgebied Rusland en China het hoofd moeten bieden is onzin, stelt de Russische ambassade in Brussel.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
3 uur geleden