Oud-premier Balkenende is benoemd tot minister van Staat
DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende (CDA) is door het kabinet benoemd tot minister van Staat. Het is een eretitel die zelden wordt gegeven, voornamelijk aan oud-bewindslieden en oud-vicevoorzitters van de Raad van State.
Een minister van Staat kan de koning adviseren bij ingewikkelde staatskundige vraagstukken. Ook kunnen zij het kabinet vertegenwoordigen in binnen- en buitenland. Met de nieuwe benoeming komt het aantal ministers van Staat op acht. Het zijn onder anderen Herman Tjeenk Willink, Jaap de Hoop Scheffer en Winnie Sorgdrager.
Balkenende gaf leiding aan vier kabinetten tussen 2002 en 2010. Sindsdien is hij hoogleraar Governance, Institutions and Internationalisation aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en werkzaam voor accountancy- en adviesbureau EY.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
23 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
1 dag geleden