Oud-premier Antillen mist concrete punten in kerstspeech koning
WILLEMSTAD (ANP) - Oud-minister-president van de Nederlandse Antillen en oud-minister van Curaçao Suzy Camelia-Römer is het met koning Willem-Alexander eens "dat niemand van nu persoonlijk schuld draagt voor de slavernij", zoals de koning zondag stelde in zijn kersttoespraak. "Wat ik wel mis in de toespraak is, hoe we concreet te werk gaan om de gevolgen van slavernij die er vandaag de dag nog zijn aan te pakken."
Volgens Camelia-Römer, die al decennia strijdt voor erkenning van het leed dat slavernij heeft aangericht op de Antilliaanse eilanden, zijn die gevolgen niet alleen te vinden in de "hedendaagse vormen van discriminatie, uitbuiting en onrecht". Die gevolgen zijn zoals blijkt uit wetenschappelijk onderzoek onder meer verschil in economisch perspectief, armoede, achtergebleven onderwijs, bepaalde chronische ziekten, het gebrek aan onderzoek van de geschiedenis vanuit een niet-eurocentrische visie, negatief zelfbeeld, et cetera."
Dit zijn volgens haar allemaal thema’s waaraan gewerkt moet worden. "De erfgenamen van de mensen die verantwoordelijk waren voor de slavernij genieten nu van de welvaart in Europa. Die welvaart is mede afkomstig van de rijkdom gewonnen door kolonialisme en slavernij."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.
7 uur geledenVALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.
8 uur geledenROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.
10 uur geleden