Oud-politieman schiet drie mensen dood in Texas
AUSTIN (ANP) - Een oud-politieagent wordt ervan verdacht meerdere mensen in de hoofdstad Austin van de Amerikaanse staat Texas te hebben neergeschoten, drie van hen zijn overleden. Volgens politiechef Joseph Chanon kende de 41-jarige schutter de drie dodelijke slachtoffers, het zou om een "huiselijk incident" gaan. De man, die vluchtte na het incident en nog wordt gezocht, zou niet lukraak op mensen hebben geschoten. "Dat betekent niet dat hij niet gevaarlijk is", zei Chanon zondag.
Een lokale nieuwszender meldde dat de verdachte vorig jaar is vrijgesteld van politiewerk en werd gearresteerd op verdenking van seksueel misbruik van een kind. Hij werd op borgtocht vrijgelaten en nam ontslag.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."
50 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - In Vlaanderen is de code voor brandgevaar in natuurgebieden opgeschroefd van geel (gevaar) naar oranje (zeer gevaarlijk). Dat meldt de Vlaamse minister van Omgeving Jo Brouns.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Nederland, Oekraïne en acht andere Europese landen vormen een coalitie om zich beter te kunnen verdedigen tegen de snelste Russische raketten. Dat is besloten tijdens overleg van Oekraïne-bondgenoten in Parijs.
2 uur geleden