Oud-politieman schiet drie mensen dood in Texas
AUSTIN (ANP) - Een oud-politieagent wordt ervan verdacht meerdere mensen in de hoofdstad Austin van de Amerikaanse staat Texas te hebben neergeschoten, drie van hen zijn overleden. Volgens politiechef Joseph Chanon kende de 41-jarige schutter de drie dodelijke slachtoffers, het zou om een "huiselijk incident" gaan. De man, die vluchtte na het incident en nog wordt gezocht, zou niet lukraak op mensen hebben geschoten. "Dat betekent niet dat hij niet gevaarlijk is", zei Chanon zondag.
Een lokale nieuwszender meldde dat de verdachte vorig jaar is vrijgesteld van politiewerk en werd gearresteerd op verdenking van seksueel misbruik van een kind. Hij werd op borgtocht vrijgelaten en nam ontslag.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - Reddingswerkers hebben zondag een vader en zijn zoon levend onder het puin van een ingestort gebouw in de Venezolaanse kuststad Caraballeda weten te halen.
37 minuten geledenCARACAS (ANP) - Het dodental als gevolg van de dubbele aardbeving woensdag in Venezuela is opgelopen naar 1450 personen. Dat meldde de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez zondag.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de viering van de 250e verjaardag van de Verenigde Staten in Brussel heeft NAVO-secretaris-generaal Mark Rutte de trans-Atlantische band geprezen. Volgens hem zijn de VS "een baken" en de fundering waarop de NAVO rust.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Sinds vrijdag zijn zeker vijftien mensen in Duitsland omgekomen tijdens het zwemmen. Het jongste slachtoffer was een kind van 8 jaar dat in het Rijn-Hernekanaal in het Ruhrgebied verdronk.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS en Iran hebben afgesproken om de aanvallen op elkaar te staken. Dat meldt Axios zondag op basis van een hoge Amerikaanse functionaris.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger zegt ondergrondse infrastructuur te hebben vernietigd die zou worden gebruikt door de Libanese beweging Hezbollah in een dorp in Zuid-Libanon. Dat staat in een gezamenlijke verklaring van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en minister van Defensie Israel Katz.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd dat het Russische leger zijn offensief op Oekraïens grondgebied voortzet. Een recent voorstel van Kyiv om wederzijds af te zien van aanvallen met langeafstandsraketten verandert daar niets aan, aldus Poetin.
5 uur geleden