Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Sjaak van der Tak is verkozen tot nieuwe voorman van boerenorganisatie LTO Nederland. Hij was tot nu toe voorzitter van Glastuinbouw Nederland en heeft de afgelopen jaren onder meer meeonderhandeld over het klimaatakkoord. Eerder was Van der Tak jarenlang burgemeester van Westland en acht jaar wethouder in Rotterdam.

De keuze viel onder meer op CDA'er Van der Tak vanwege zijn bestuurlijke ervaring en netwerk. De leden van LTO vonden dat hun nieuwe voorzitter een verbinder moest zijn die weet wat er speelt bij boeren. Dat lieten ze eerder dit jaar in een enquête weten. Bestuursleden Wim Bens, Dirk Bruins en Léon Faassen gingen vervolgens op zoek naar een nieuwe voorman.

Van der Tak begint op 1 januari en wordt voor drie jaar benoemd. Hij volgt Marc Calon op, die eerder dit jaar per direct zijn werkzaamheden neerlegde. Calon voelde onvoldoende steun van zijn achterban.

Diverse uitdagingen

De nieuwe LTO-voorzitter ziet diverse uitdagingen voor de 35.000 leden die hij gaat vertegenwoordigen. "De marges zijn dun, de regeldruk is hoog en het politiek-maatschappelijke debat steeds feller. Op verschillende beleidsdossiers, van stikstof tot gewasbescherming, is de onzekerheid groot." Die onzekerheid maakt de ruimte om te ondernemen ook moeilijker en daarom wordt het volgens Van der Tak "des te belangrijker om samen te werken".

Met name de afgelopen jaren waren roerig voor de agrarische sector. De boerenprotesten naar aanleiding van het stikstofbeleid van de overheid leverden de nodige frictie op tussen verschillende boerenorganisaties waarbij het gematigde LTO werd ingehaald door radicalere groepen als Farmers Defence Force. Bij het overleg met de overheid leverde dat onenigheid op in samenwerkingsverband Landbouw Collectief waar LTO dit jaar uitstapte.

Meer uit Financieel

Bloomberg: oliekraan OPEC+ mogelijk verder open na aanval op Iran

WENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.

41 minuten geleden
Luchtvaartmaatschappijen schrappen vluchten naar Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen verspreid over de wereld schrappen zaterdag vluchten naar het Midden-Oosten om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. KLM schrapte bijvoorbeeld een vlucht naar Tel Aviv. Andere grote maatschappijen kwamen met soortgelijke maatregelen.

1 uur geleden
Huiseigenaren meer kwijt aan ozb, VEH maakt zich zorgen

AMERSFOORT (ANP) - Huiseigenaren zijn dit jaar gemiddeld 5,3 procent meer kwijt aan onroerendezaakbelasting (ozb), maar in sommige gemeenten kan de stijging oplopen tot tientallen procenten. Dat komt naar voren uit het jaarlijkse woonlastenonderzoek van Vereniging Eigen Huis (VEH) onder Nederlandse gemeenten. De belangenorganisatie maakt zich grote zorgen over de komende jaren.

2 uur geleden
Bitcoin daalt in waarde na aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten zijn scherp in waarde gedaald nadat Israël zaterdag aankondigde een preventieve aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Volgens gegevens van cryptodatabase CoinGecko is in de directe nasleep van het nieuws ongeveer 128 miljard dollar aan marktwaarde op de cryptomarkt weggevaagd.

3 uur geleden
KLM schrapt vlucht naar Tel Aviv na aanvallen op Iran

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt zijn vlucht naar Tel Aviv van zaterdagochtend om de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Dat heeft een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij zaterdagochtend laten weten. Mogelijk hebben de aanvallen nog meer consequenties voor het vluchtschema van KLM, maar dat is de maatschappij nog in kaart aan het brengen.

3 uur geleden
Hackers zetten voor derde dag op rij klantgegevens Odido online

DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de derde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido online gezet. Daarbij stellen de hackers opnieuw dat Odido volgens hen de verkeerde beslissing heeft genomen door geen losgeld te willen betalen. "We gaven jullie de kans om dit stilletjes en binnen enkele dagen op te lossen. In plaats daarvan kozen jullie voor vertraging en openbaarmaking. De gevolgen zullen nu openbaar, langdurig en kostbaar zijn."

4 uur geleden
CNV: jaarlijks zeker 25.000 zwangeren geraakt door kabinetsplan

DEN HAAG (ANP) - CNV verwacht dat jaarlijks meer dan 25.000 vrouwen financieel flink moeten inleveren als gevolg van het kabinetsplan het maximumdagloon te verlagen. Dit heeft namelijk als gevolg dat zwangere vrouwen met een midden- of hoog inkomen geen 100 procent, maar 90 of 80 procent van hun loon doorbetaald krijgen tijdens hun zwangerschapsverlof.

5 uur geleden