Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Sjaak van der Tak is verkozen tot nieuwe voorman van boerenorganisatie LTO Nederland. Hij was tot nu toe voorzitter van Glastuinbouw Nederland en heeft de afgelopen jaren onder meer meeonderhandeld over het klimaatakkoord. Eerder was Van der Tak jarenlang burgemeester van Westland en acht jaar wethouder in Rotterdam.

De keuze viel onder meer op CDA'er Van der Tak vanwege zijn bestuurlijke ervaring en netwerk. De leden van LTO vonden dat hun nieuwe voorzitter een verbinder moest zijn die weet wat er speelt bij boeren. Dat lieten ze eerder dit jaar in een enquête weten. Bestuursleden Wim Bens, Dirk Bruins en Léon Faassen gingen vervolgens op zoek naar een nieuwe voorman.

Van der Tak begint op 1 januari en wordt voor drie jaar benoemd. Hij volgt Marc Calon op, die eerder dit jaar per direct zijn werkzaamheden neerlegde. Calon voelde onvoldoende steun van zijn achterban.

Diverse uitdagingen

De nieuwe LTO-voorzitter ziet diverse uitdagingen voor de 35.000 leden die hij gaat vertegenwoordigen. "De marges zijn dun, de regeldruk is hoog en het politiek-maatschappelijke debat steeds feller. Op verschillende beleidsdossiers, van stikstof tot gewasbescherming, is de onzekerheid groot." Die onzekerheid maakt de ruimte om te ondernemen ook moeilijker en daarom wordt het volgens Van der Tak "des te belangrijker om samen te werken".

Met name de afgelopen jaren waren roerig voor de agrarische sector. De boerenprotesten naar aanleiding van het stikstofbeleid van de overheid leverden de nodige frictie op tussen verschillende boerenorganisaties waarbij het gematigde LTO werd ingehaald door radicalere groepen als Farmers Defence Force. Bij het overleg met de overheid leverde dat onenigheid op in samenwerkingsverband Landbouw Collectief waar LTO dit jaar uitstapte.

Meer uit Financieel

Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

2 uur geleden
FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

5 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

9 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

9 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

11 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

13 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

16 uur geleden