Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

Oud-politicus Van der Tak nieuwe voorzitter LTO Nederland

WAGENINGEN (ANP) - Sjaak van der Tak is verkozen tot nieuwe voorman van boerenorganisatie LTO Nederland. Hij was tot nu toe voorzitter van Glastuinbouw Nederland en heeft de afgelopen jaren onder meer meeonderhandeld over het klimaatakkoord. Eerder was Van der Tak jarenlang burgemeester van Westland en acht jaar wethouder in Rotterdam.

De keuze viel onder meer op CDA'er Van der Tak vanwege zijn bestuurlijke ervaring en netwerk. De leden van LTO vonden dat hun nieuwe voorzitter een verbinder moest zijn die weet wat er speelt bij boeren. Dat lieten ze eerder dit jaar in een enquête weten. Bestuursleden Wim Bens, Dirk Bruins en Léon Faassen gingen vervolgens op zoek naar een nieuwe voorman.

Van der Tak begint op 1 januari en wordt voor drie jaar benoemd. Hij volgt Marc Calon op, die eerder dit jaar per direct zijn werkzaamheden neerlegde. Calon voelde onvoldoende steun van zijn achterban.

Diverse uitdagingen

De nieuwe LTO-voorzitter ziet diverse uitdagingen voor de 35.000 leden die hij gaat vertegenwoordigen. "De marges zijn dun, de regeldruk is hoog en het politiek-maatschappelijke debat steeds feller. Op verschillende beleidsdossiers, van stikstof tot gewasbescherming, is de onzekerheid groot." Die onzekerheid maakt de ruimte om te ondernemen ook moeilijker en daarom wordt het volgens Van der Tak "des te belangrijker om samen te werken".

Met name de afgelopen jaren waren roerig voor de agrarische sector. De boerenprotesten naar aanleiding van het stikstofbeleid van de overheid leverden de nodige frictie op tussen verschillende boerenorganisaties waarbij het gematigde LTO werd ingehaald door radicalere groepen als Farmers Defence Force. Bij het overleg met de overheid leverde dat onenigheid op in samenwerkingsverband Landbouw Collectief waar LTO dit jaar uitstapte.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

10 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

13 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

15 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

17 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

18 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

20 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden