Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-politicus Bos voorgedragen als voorzitter wielerbond KNWU

Oud-politicus Bos voorgedragen als voorzitter wielerbond KNWU

ARNHEM (ANP) - Oud-politicus Wouter Bos is de beoogde nieuwe voorzitter van de Nederlandse wielerbond KNWU. De vertrouwenscommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van vrijwel alle geledingen van de KNWU, heeft de 58-jarige Bos voorgedragen als kandidaat. Het congres moet op 4 oktober die voordracht nog bekrachtigen.

Het is de bedoeling dat Bos, voormalig fractievoorzitter van de PvdA en oud-minister van Financiën, Marc van den Tweel gaat opvolgen. Van den Tweel werd begin januari na een tumultueus verlopen verkiezing, die in november vorig jaar niet door kon gaan vanwege problemen met de online-stemprocedure, gekozen tot voorzitter van de wielerbond.

De KNWU moest echter al snel weer op zoek naar een opvolger, want in maart werd bekend dat Van den Tweel bij sportkoepel NOC*NSF de vertrekkende Gerard Dielessen vervangt als algemeen directeur. Officieel per 1 oktober, maar Dielessen en Van den Tweel zijn inmiddels al begonnen aan de overdracht.

Zeer enthousiast

De vertrouwenscommissie selecteerde zes kandidaten uit de binnengekomen sollicitaties. Na de eerste gespreksronde zijn twee kandidaten voor de tweede keer op gesprek geweest. De commissie gaf daarna unaniem de voorkeur aan Bos als kandidaat-voorzitter. "De commissie is zeer enthousiast over Wouter Bos en is van mening dat Wouter op basis van zijn ervaring, competenties en persoonlijkheid een zeer sterke kandidaat is", staat in een toelichting. "Bovendien heeft Wouter aangegeven voldoende tijd beschikbaar te hebben voor het vervullen van de functie als voorzitter van de KNWU." Het hoofdbestuur steunt de voordracht van Bos.

De vicepremier uit het kabinet-Balkenende IV is volgens de bond een "fervent recreatief wielrenner".

Meer uit Sport

Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

42 minuten geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

1 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

1 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

2 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

2 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Von Allmen pakt ook goud op teamcombinatie

BORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.

5 uur geleden