Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme
BERLIJN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus, voormalig aanvoerder van het Duitse voetbalelftal, heeft geschokt gereageerd op het overlijden van oud-ploeggenoot Andreas Brehme. "Andi maakte deel uit van onze familie. We ontmoetten elkaar 45 jaar geleden en hebben veel gedeeld", zei Matthäus over de dinsdag op 63-jarige leeftijd overleden Brehme.
"We waren kamergenoten, bij de nationale ploeg en bij Inter Milan", zei Matthäus tegen de krant Augsburger Allgemeine. "We brachten vaak honderd nachten per jaar samen door. De vriendschap eindigde niet na zijn carrière. Het is echt alsof er een familielid is overleden."
Matthäus en Brehme wonnen met Duitsland de wereldtitel op het WK van 1990 in Italië. Brehme tekende in de finale tegen Argentinië vijf minuten voor tijd voor de enige treffer vanaf de strafschopstip. In de achtste finale was de Duitse ploeg met 2-1 te sterk geweest voor Oranje, waarbij Brehme eveneens een doelpunt had gemaakt.
Matthäus en Brehme waren ook succesvol bij Inter. De twee wonnen met de ploeg uit Milaan de landstitel in het seizoen 1988/1989 en veroverden twee jaar later de UEFA Cup.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
37 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
18 uur geleden