Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme
BERLIJN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus, voormalig aanvoerder van het Duitse voetbalelftal, heeft geschokt gereageerd op het overlijden van oud-ploeggenoot Andreas Brehme. "Andi maakte deel uit van onze familie. We ontmoetten elkaar 45 jaar geleden en hebben veel gedeeld", zei Matthäus over de dinsdag op 63-jarige leeftijd overleden Brehme.
"We waren kamergenoten, bij de nationale ploeg en bij Inter Milan", zei Matthäus tegen de krant Augsburger Allgemeine. "We brachten vaak honderd nachten per jaar samen door. De vriendschap eindigde niet na zijn carrière. Het is echt alsof er een familielid is overleden."
Matthäus en Brehme wonnen met Duitsland de wereldtitel op het WK van 1990 in Italië. Brehme tekende in de finale tegen Argentinië vijf minuten voor tijd voor de enige treffer vanaf de strafschopstip. In de achtste finale was de Duitse ploeg met 2-1 te sterk geweest voor Oranje, waarbij Brehme eveneens een doelpunt had gemaakt.
Matthäus en Brehme waren ook succesvol bij Inter. De twee wonnen met de ploeg uit Milaan de landstitel in het seizoen 1988/1989 en veroverden twee jaar later de UEFA Cup.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
18 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
1 dag geleden