Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme

Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme

BERLIJN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus, voormalig aanvoerder van het Duitse voetbalelftal, heeft geschokt gereageerd op het overlijden van oud-ploeggenoot Andreas Brehme. "Andi maakte deel uit van onze familie. We ontmoetten elkaar 45 jaar geleden en hebben veel gedeeld", zei Matthäus over de dinsdag op 63-jarige leeftijd overleden Brehme.

"We waren kamergenoten, bij de nationale ploeg en bij Inter Milan", zei Matthäus tegen de krant Augsburger Allgemeine. "We brachten vaak honderd nachten per jaar samen door. De vriendschap eindigde niet na zijn carrière. Het is echt alsof er een familielid is overleden."

Matthäus en Brehme wonnen met Duitsland de wereldtitel op het WK van 1990 in Italië. Brehme tekende in de finale tegen Argentinië vijf minuten voor tijd voor de enige treffer vanaf de strafschopstip. In de achtste finale was de Duitse ploeg met 2-1 te sterk geweest voor Oranje, waarbij Brehme eveneens een doelpunt had gemaakt.

Matthäus en Brehme waren ook succesvol bij Inter. De twee wonnen met de ploeg uit Milaan de landstitel in het seizoen 1988/1989 en veroverden twee jaar later de UEFA Cup.

Meer uit Voetbal

Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

30 minuten geleden
Salah verlaat Liverpool na dit seizoen

LIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
García Plaza volgt bij Sevilla ontslagen Almeyda op

SEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.

2 uur geleden
Dekker ook komend seizoen trainer voetbalsters FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.

3 uur geleden
NAC Breda legt verdediger Paula seizoen langer vast

BREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.

3 uur geleden
Jeugdcoach St. Pauli komt uit de kast en bekritiseert topvoetbal

HAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.

4 uur geleden
KNVB: duels gedurende onderzoek aanklager niet overspelen

ZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.

4 uur geleden