Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme

Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme

BERLIJN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus, voormalig aanvoerder van het Duitse voetbalelftal, heeft geschokt gereageerd op het overlijden van oud-ploeggenoot Andreas Brehme. "Andi maakte deel uit van onze familie. We ontmoetten elkaar 45 jaar geleden en hebben veel gedeeld", zei Matthäus over de dinsdag op 63-jarige leeftijd overleden Brehme.

"We waren kamergenoten, bij de nationale ploeg en bij Inter Milan", zei Matthäus tegen de krant Augsburger Allgemeine. "We brachten vaak honderd nachten per jaar samen door. De vriendschap eindigde niet na zijn carrière. Het is echt alsof er een familielid is overleden."

Matthäus en Brehme wonnen met Duitsland de wereldtitel op het WK van 1990 in Italië. Brehme tekende in de finale tegen Argentinië vijf minuten voor tijd voor de enige treffer vanaf de strafschopstip. In de achtste finale was de Duitse ploeg met 2-1 te sterk geweest voor Oranje, waarbij Brehme eveneens een doelpunt had gemaakt.

Matthäus en Brehme waren ook succesvol bij Inter. De twee wonnen met de ploeg uit Milaan de landstitel in het seizoen 1988/1989 en veroverden twee jaar later de UEFA Cup.

Meer uit Voetbal

Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

52 seconden geleden
Paris Saint-Germain laat net als Bayern München punten liggen

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.

43 minuten geleden
Atlético verslaat Valencia met op alle plekken gewijzigd elftal

VALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.

50 minuten geleden
NAC na late nederlaag in Utrecht weer stap dichter bij degradatie

UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.

1 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond maakt speeldata Afrika Cup 2027 bekend

CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.

2 uur geleden
Tottenham Hotspur ziet concurrent West Ham United ruim verliezen

BRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.

2 uur geleden
Bayern in aanloop naar return tegen PSG gelijk tegen Heidenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.

2 uur geleden