Oud-ploeggenoot Matthäus geschokt door dood 'familielid' Brehme
BERLIJN (ANP/DPA) - Lothar Matthäus, voormalig aanvoerder van het Duitse voetbalelftal, heeft geschokt gereageerd op het overlijden van oud-ploeggenoot Andreas Brehme. "Andi maakte deel uit van onze familie. We ontmoetten elkaar 45 jaar geleden en hebben veel gedeeld", zei Matthäus over de dinsdag op 63-jarige leeftijd overleden Brehme.
"We waren kamergenoten, bij de nationale ploeg en bij Inter Milan", zei Matthäus tegen de krant Augsburger Allgemeine. "We brachten vaak honderd nachten per jaar samen door. De vriendschap eindigde niet na zijn carrière. Het is echt alsof er een familielid is overleden."
Matthäus en Brehme wonnen met Duitsland de wereldtitel op het WK van 1990 in Italië. Brehme tekende in de finale tegen Argentinië vijf minuten voor tijd voor de enige treffer vanaf de strafschopstip. In de achtste finale was de Duitse ploeg met 2-1 te sterk geweest voor Oranje, waarbij Brehme eveneens een doelpunt had gemaakt.
Matthäus en Brehme waren ook succesvol bij Inter. De twee wonnen met de ploeg uit Milaan de landstitel in het seizoen 1988/1989 en veroverden twee jaar later de UEFA Cup.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
9 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
11 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
11 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
13 uur geleden