Oud-partijvoorzitter Dales definitief weg bij 50PLUS
DEN HAAG (ANP) - Voormalig partijvoorzitter Geert Dales is definitief vertrokken bij 50PLUS. Hij heeft zijn lidmaatschap opgezegd, maakte hij zondag in een verklaring bekend. Dales was eerder betrokken bij een hoogoplopende ruzie met een groot deel van de fractie in de Tweede en Eerste Kamer en provinciale bestuurders. Het leidde tot zijn opstappen als partijvoorzitter.
"50PLUS is in handen gevallen van regelfetisjisten, incompetente baantjesjagers en bestuurlijke tuinkabouters", schrijft Dales. Een maand geleden leken de verhoudingen in de partij enigszins genormaliseerd. Vorige week in een gesprek met De Gelderlander zei hij nog steeds kandidaat-Kamerlid te zijn voor 50PLUS. "Of ik dat blijf, hangt ervan af hoe de partij zich inhoudelijk ontwikkelt", zei hij toen.
Meer uit Binnenland
OOSTROM (ANP) - De impact van de brand in de Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is "groot", zegt Michiel Uitdehaag, burgemeester van Venray. Hij is zelf nog niet in het getroffen gebied geweest. "Maar een vierkante kilometer, ongeveer 100 hectare, dat is een enorm gebied. En ik ga ervan uit dat van die natuur weinig meer over is. Dat is dramatisch."
9 minuten geledenOOSTROM (ANP) - Een blushelikopter van Defensie vliegt weer boven het gebied van de natuurbrand in Limburg, ziet een ANP-verslaggever. Aanvankelijk zou de helikopter rond 07.00 uur gaan vliegen, maar dat werd zo'n anderhalf uur later. De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is nog niet onder controle.
28 minuten geledenVENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat dinsdag tot zeker 18.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door een grote brand in een natuurgebied in Noord-Limburg. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen. De regionale vervoerder zet bussen in tussen Venray en Nijmegen.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.
2 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.
8 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.
8 uur geleden