Oud-onderduikkinderen: neem Griekse vluchtelingenkinderen op
DEN HAAG (ANP) - Twaalf Nederlanders die in de Tweede Wereldoorlog als kind ondergedoken zaten, roepen Nederland op om alleenstaande minderjarige asielzoekers uit Griekse vluchtelingenkampen op te nemen. Dat doen ze in een open brief gericht aan de Tweede Kamer, die donderdag stemt over een motie om kinderen de gelegenheid te geven naar Nederland te komen.
De brief is onder anderen ondertekend door socioloog Abram de Swaan, schrijfster en kunstenaar Chaja Polak en journaliste Hanneke Groenteman.
Volgens de briefschrijvers verkeren duizenden kinderen in Griekse vluchtelingenkampen in ellendige omstandigheden en kan Griekenland ze niet alleen opvangen. Ze wijzen erop dat Nederland tot nu toe niet bereid is ook maar één kind toe te laten, "terwijl 150 Nederlandse gemeenten zich bereid hebben verklaard een aantal kinderen op te nemen".
'Nederland loopt nu geen risico'
Ze zeggen zelf ooit als kinderen gered te zijn "vaak door wildvreemden", die "daar zelf groot risico door liepen".
"Nederland loopt nu geen risico en hoeft niets op te geven om de alleenstaande vluchtelingenkinderen die gestrand zijn in de Griekse kampen te helpen, bijvoorbeeld door 500 van hen op te nemen. Alles wat van dit land wordt gevraagd is medeleven en heel gewone, menselijke barmhartigheid."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onder Amsterdamse studenten gaat een seksistisch sinterklaasgedicht rond waarin respectloos en met naam en toenaam wordt gerijmd over vrouwelijke leden van de corporale studentenvereniging ASC/AVSV. De verantwoordelijke leden zijn daarvoor geschorst, laat rector Quirine Postma van ASC/AVSV woensdagavond weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam waar om 19.30 uur een pro-Israëlmanifestatie is begonnen, is veel politie aanwezig. Volgens een agent zijn er zo'n 2000 mensen aanwezig. Zij dragen Israëlische vlaggen bij zich en hebben zich om een podium verzameld waar onder meer SGP-leider Chris Stoffer en opperrabijn Binyomin Jacobs spreken. Veel aanwezigen hebben een Israëlische vlag bij zich.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
12 uur geleden