Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden
DEN HAAG (ANP) - Journalist en voormalig NRC-correspondent Marc Chavannes is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld. Hij overleed in de nacht van dinsdag op woensdag.
Chavannes werkte ruim veertig jaar bij NRC Handelsblad, een groot deel van zijn journalistieke loopbaan. Na een studie rechten in Leiden en een opleiding aan de Columbia University in New York begon hij in 1970 als medewerker van het Cultureel Supplement van de krant.
Daarna werd hij onder meer politiek verslaggever in Den Haag en correspondent in Londen, Parijs en Washington tussen 1993 en 2005. Ook bekleedde hij de functies van chef van de nieuwsredactie en adjunct- en plaatsvervangend hoofdredacteur.
Duider
Na zijn tijd bij NRC ging Chavannes werken bij De Correspondent, destijds een journalistieke startup. Tussen 2006 en 2012 was hij hoogleraar journalistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Verder was Chavannes met regelmaat in de media te zien en te horen als politiek en journalistiek duider en commentator.
Gedurende zijn carrière schreef Chavannes meerdere boeken en won diverse journalistieke prijzen. In 1988 werd hij bekroond met de Prijs voor de Dagbladjournalistiek en tweemaal won hij de Anne Vondelingprijs, die wordt toegekend aan het beste en meest helder geformuleerde journalistieke werk van een jaar.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
4 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
4 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
7 uur geleden