Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden

Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden

DEN HAAG (ANP) - Journalist en voormalig NRC-correspondent Marc Chavannes is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld. Hij overleed in de nacht van dinsdag op woensdag.

Chavannes werkte ruim veertig jaar bij NRC Handelsblad, een groot deel van zijn journalistieke loopbaan. Na een studie rechten in Leiden en een opleiding aan de Columbia University in New York begon hij in 1970 als medewerker van het Cultureel Supplement van de krant.

Daarna werd hij onder meer politiek verslaggever in Den Haag en correspondent in Londen, Parijs en Washington tussen 1993 en 2005. Ook bekleedde hij de functies van chef van de nieuwsredactie en adjunct- en plaatsvervangend hoofdredacteur.

Duider

Na zijn tijd bij NRC ging Chavannes werken bij De Correspondent, destijds een journalistieke startup. Tussen 2006 en 2012 was hij hoogleraar journalistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Verder was Chavannes met regelmaat in de media te zien en te horen als politiek en journalistiek duider en commentator.

Gedurende zijn carrière schreef Chavannes meerdere boeken en won diverse journalistieke prijzen. In 1988 werd hij bekroond met de Prijs voor de Dagbladjournalistiek en tweemaal won hij de Anne Vondelingprijs, die wordt toegekend aan het beste en meest helder geformuleerde journalistieke werk van een jaar.

Meer uit Binnenland

OM en politie waarschuwen voor hybride vormen van cybercrime

DEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.

1 uur geleden
Geen gerechtigheid op Malta na vrijspraak, klaagt Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.

4 uur geleden
Politie: beelden arrestatie Balgoij na geweld Overasselt zijn nep

BALGOIJ (ANP) - Er gaan nepbeelden rond van een arrestatie in het Gelderse Balgoij, meldt de politie. Daarvan wordt beweerd dat die werd gedaan in verband met het geweld in het nabijgelegen Overasselt. Maar, zegt de politie, "er is vandaag niemand aangehouden in Balgoij".

7 uur geleden
Onderzoek ME bij Overasselt afgerond: meerdere wapens gevonden

OVERASSELT (ANP) - Bij het onderzoek van de mobiele eenheid (ME) zijn woensdag nog meerdere wapens gevonden in en rond Overasselt, meldt de politie. Die werden niet alleen gevonden in het doorzochte gebied, maar ook in het nabijgelegen Wijchen. De politie zocht daar op basis van een tip van een inwoner. Het onderzoek van de ME is woensdagavond afgerond.

7 uur geleden
Meer dan 10.000 euro opgehaald voor doodgeschoten man Overasselt

OVERASSELT (ANP) - Bij een inzamelingsactie voor de doodgeschoten man in Overasselt is binnen een dag meer dan 10.000 euro opgehaald. Het geld is bedoeld voor de uitvaart van de 51-jarige man uit Wijchen.

7 uur geleden
Tekort studentenhuisvesting hoog ondanks nieuwbouw

UTRECHT (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen in Nederland neemt amper af ten opzichte van vorig jaar, hoewel de afgesproken nieuwbouwbeloftes wel worden waargemaakt. Dat blijkt uit cijfers van de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting. Het tekort wordt geschat op ruim 20.200 woningen. Dat is vergelijkbaar met het tekort van 21.000 in 2025. Kenniscentrum Kences stelt dat er meer maatregelen nodig zijn voor de realisatie van meer studentenhuisvesting. "Sociale studentenhuisvesters kunnen zo 15.000 tot 25.000 meer studentenwoningen bouwen."

9 uur geleden
Heumen besluit donderdag over sluiting huis Overasselt na geweld

HEUMEN (ANP) - De gemeente Heumen maakt donderdag bekend of het huis in Overasselt dat dinsdag werd belaagd door tientallen bewapende mensen, wordt gesloten. Ook komt er dan meer informatie over "eventuele aanvullende maatregelen", liet burgemeester Joerie Minses woensdag weten.

9 uur geleden