Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden

Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden

DEN HAAG (ANP) - Journalist en voormalig NRC-correspondent Marc Chavannes is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld. Hij overleed in de nacht van dinsdag op woensdag.

Chavannes werkte ruim veertig jaar bij NRC Handelsblad, een groot deel van zijn journalistieke loopbaan. Na een studie rechten in Leiden en een opleiding aan de Columbia University in New York begon hij in 1970 als medewerker van het Cultureel Supplement van de krant.

Daarna werd hij onder meer politiek verslaggever in Den Haag en correspondent in Londen, Parijs en Washington tussen 1993 en 2005. Ook bekleedde hij de functies van chef van de nieuwsredactie en adjunct- en plaatsvervangend hoofdredacteur.

Duider

Na zijn tijd bij NRC ging Chavannes werken bij De Correspondent, destijds een journalistieke startup. Tussen 2006 en 2012 was hij hoogleraar journalistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Verder was Chavannes met regelmaat in de media te zien en te horen als politiek en journalistiek duider en commentator.

Gedurende zijn carrière schreef Chavannes meerdere boeken en won diverse journalistieke prijzen. In 1988 werd hij bekroond met de Prijs voor de Dagbladjournalistiek en tweemaal won hij de Anne Vondelingprijs, die wordt toegekend aan het beste en meest helder geformuleerde journalistieke werk van een jaar.

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken bevestigt dood journalist in Jemen

DEN HAAG (ANP) - Een Nederlands-Jemenitische journalist is om het leven gekomen in de regio Ma'rib in het midden van Jemen. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken zondagavond. Volgens een woordvoerster is er geen verzoek om consulaire bijstand gekomen.

36 minuten geleden
AVROTROS: verbod EBU geldt niet alleen voor pridevlaggen

HILVERSUM (ANP) - Het vlaggenverbod voor artiesten tijdens het Eurovisie Songfestival geldt niet alleen voor regenboogvlaggen, maar ook voor bijvoorbeeld Palestijnse of 'Europese' vlaggen. Dat stelt AVROTROS zondag in een toelichting op het besluit van de European Broadcasting Union (EBU) dat artiesten op het liedjesfestijn tijdens optredens alleen maar vlaggen van hun land mogen dragen. Lhbti-belangenorganisatie COC noemde het besluit "volstrekt belachelijk".

3 uur geleden
Grote brand in verhuisbedrijf Apeldoorn onder controle

APELDOORN (ANP) - De grote brand die zondagmiddag woedde in Apeldoorn is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Rond 15.30 uur gaf de brandweer het sein brand meester. Wel wordt de komende uren nog nageblust en daarbij kan nog rook vrijkomen.

5 uur geleden
Zeer grote brand in verhuisbedrijf in woonwijk Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - In bedrijfshallen in een woonwijk in Apeldoorn is een zeer grote brand uitgebroken. Het gaat om een verhuisbedrijf aan de Wormenseweg in de Gelderse stad. De brandweer zegt vooral in te zetten op het behoud van de naastgelegen hallen en de omliggende bebouwing.

6 uur geleden
Stralend lenteweer deze week, met donderdag lokaal 25 graden

HOUTEN (ANP) - Met weinig bewolking en voldoende ruimte voor de zon belooft de komende week stralend lenteweer op te leveren. Volgens weerbureau Weeronline valt de piek op donderdag. In het zuidoosten van het land kan het dan, met minimaal 25 graden, zomers warm worden.

7 uur geleden
Lichaam overleden topkok Jonnie Boer aangekomen in Nederland

ZWOLLE (ANP) - Het lichaam van topkok Jonnie Boer is zondag aangekomen in Nederland. Een woordvoerder van restaurant De Librije heeft dat aan het ANP bevestigd na berichtgeving van de NOS. Boer overleed woensdag op 60-jarige leeftijd aan de gevolgen van een longembolie. Boer had een huis op Bonaire.

7 uur geleden
Verdachte (19) meldt zich na schietincident in Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Een 19-jarige man heeft zich bij de politie in Dordrecht gemeld nadat daar zaterdagavond was geschoten aan de Prunuslaan. Een 44-jarige vrouw raakte daarbij gewond en moest naar het ziekenhuis, maar ze was nog wel aanspreekbaar. De verdachte meldde zich zondagochtend op een politiebureau en is aangehouden.

11 uur geleden