Oud-NRC-correspondent Marc Chavannes (77) overleden
DEN HAAG (ANP) - Journalist en voormalig NRC-correspondent Marc Chavannes is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP gemeld. Hij overleed in de nacht van dinsdag op woensdag.
Chavannes werkte ruim veertig jaar bij NRC Handelsblad, een groot deel van zijn journalistieke loopbaan. Na een studie rechten in Leiden en een opleiding aan de Columbia University in New York begon hij in 1970 als medewerker van het Cultureel Supplement van de krant.
Daarna werd hij onder meer politiek verslaggever in Den Haag en correspondent in Londen, Parijs en Washington tussen 1993 en 2005. Ook bekleedde hij de functies van chef van de nieuwsredactie en adjunct- en plaatsvervangend hoofdredacteur.
Duider
Na zijn tijd bij NRC ging Chavannes werken bij De Correspondent, destijds een journalistieke startup. Tussen 2006 en 2012 was hij hoogleraar journalistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Verder was Chavannes met regelmaat in de media te zien en te horen als politiek en journalistiek duider en commentator.
Gedurende zijn carrière schreef Chavannes meerdere boeken en won diverse journalistieke prijzen. In 1988 werd hij bekroond met de Prijs voor de Dagbladjournalistiek en tweemaal won hij de Anne Vondelingprijs, die wordt toegekend aan het beste en meest helder geformuleerde journalistieke werk van een jaar.
Meer uit Binnenland
ISTANBUL (ANP) - Een Nederlandse automobilist is maandagavond in de Turkse provincie Edirne bewust ingereden op twee mensen met wie hij kort daarvoor ruzie had gekregen. De twee raakten gewond. De Nederlander ging er na de aanrijding vandoor, maar werd later aangehouden bij de grens met Bulgarije. Dat meldde het Turkse persbureau DHA dinsdagavond.
3 uur geledenTHOLEN (ANP) - Raadsleden en andere aanwezigen in het gemeentehuis in Tholen moesten dinsdagavond binnenblijven. Door een anti-azc-demonstratie voor het gemeentehuis was het te onveilig om de deuren te openen, meldt de politie.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De oproep aan de inwoners van Overasselt en Nederasselt om binnen te blijven is ingetrokken, meldt de politie. De politie heeft dinsdagavond nog onderzoek uitgevoerd na de massale schietpartij. Daaruit is gebleken dat er geen aanwijzingen zijn dat er zich nog verdachten in de omgeving van de Gelderse dorpen bevinden.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
6 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
9 uur geleden