Oud-minister vindt forse omvang Zwitserse bank UBS risicovol
ZÜRICH (ANP/RTR) - De bank UBS is mogelijk te groot geworden voor Zwitserland na de overname van Credit Suisse in 2023, zei de voormalige Zwitserse minister van Financiën Ueli Maurer. UBS zou er daarom goed aan doen de risico's te verkleinen, verklaarde hij in een interview met de krant Tages-Anzeiger.
"Als je naar de cijfers kijkt en UBS vergelijkt met de Zwitserse economie, is het te groot", zei Maurer tegen de krant. "Daarom moeten de risico's worden verminderd."
Het Zwitserse UBS nam de wankelende bank Credit Suisse onder druk van toezichthouders en de regering over, om te voorkomen dat de rivaal zou omvallen en de financiële stabiliteit in gevaar zou brengen. Nu heeft UBS een balanstotaal van ongeveer 1700 miljard dollar, tweemaal de omvang van de Zwitserse economie.
'Maatregelen'
Experts waarschuwen dat dit een reddingsoperatie moeilijk maakt in het geval van problemen bij UBS. Andere banken kunnen moeilijk tot een overname overgaan en een redding met belastinggeld slaat grote gaten in de overheidsfinanciën. Volgens Maurer hebben aandeelhouders van UBS daarom een belangrijke taak om toe te zien op goed bestuur van de bank. "Zij moeten hun verantwoordelijkheid nemen, niet de belastingbetalers", zei hij. "Wetgevende maatregelen moeten ook worden onderzocht."
UBS wilde niet ingaan op de uitlatingen van Maurer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.
7 uur geleden