Oud-minister vindt forse omvang Zwitserse bank UBS risicovol
ZÜRICH (ANP/RTR) - De bank UBS is mogelijk te groot geworden voor Zwitserland na de overname van Credit Suisse in 2023, zei de voormalige Zwitserse minister van Financiën Ueli Maurer. UBS zou er daarom goed aan doen de risico's te verkleinen, verklaarde hij in een interview met de krant Tages-Anzeiger.
"Als je naar de cijfers kijkt en UBS vergelijkt met de Zwitserse economie, is het te groot", zei Maurer tegen de krant. "Daarom moeten de risico's worden verminderd."
Het Zwitserse UBS nam de wankelende bank Credit Suisse onder druk van toezichthouders en de regering over, om te voorkomen dat de rivaal zou omvallen en de financiële stabiliteit in gevaar zou brengen. Nu heeft UBS een balanstotaal van ongeveer 1700 miljard dollar, tweemaal de omvang van de Zwitserse economie.
'Maatregelen'
Experts waarschuwen dat dit een reddingsoperatie moeilijk maakt in het geval van problemen bij UBS. Andere banken kunnen moeilijk tot een overname overgaan en een redding met belastinggeld slaat grote gaten in de overheidsfinanciën. Volgens Maurer hebben aandeelhouders van UBS daarom een belangrijke taak om toe te zien op goed bestuur van de bank. "Zij moeten hun verantwoordelijkheid nemen, niet de belastingbetalers", zei hij. "Wetgevende maatregelen moeten ook worden onderzocht."
UBS wilde niet ingaan op de uitlatingen van Maurer.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
6 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
7 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden