Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Verhagen verhoord door enquêtecommissie Groningen

Oud-minister Verhagen verhoord door enquêtecommissie Groningen

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Maxime Verhagen van Economische Zaken (2010-2012) is een van de mensen die volgende week verschijnt voor de parlementaire enquêtecommissie die onderzoek doet naar de gaswinning in Groningen. Dan gaat de commissie verder met de openbare verhoren.

Verder zullen onder anderen Bart van de Leemput, die topman was van de Nederlandse Aardolie Maatschappij tussen 2009 en 2014, voormalig burgemeester Albert Rodenboog van Loppersum en voormalige topambtenaren van Economische Zaken voor de commissie verschijnen.

Eind juni was de eerste ronde openbare verhoren van de commissie. Toen mochten vooral gedupeerden hun verhaal vertellen, al werd in die week ook al gesproken met Annemarie Jorritsma, minister van Economische Zaken en vicepremier van 1998 tot 2002.

Het onderzoek van de Tweede Kamer moet blootleggen hoe de gaswinning tot stand is gekomen. Ook wordt de versterkingsoperatie en de schadeafhandeling onderzocht. De openbare verhoren duren tot in oktober. Begin volgend jaar moet het rapport klaar zijn.

Meer uit Politiek

GroenLinks-PvdA en CDA willen ook regionale zenders op NPO Start

DEN HAAG (ANP) - Het moet mogelijk worden om de 13 regionale publieke zenders te bekijken op NPO Start, vinden GroenLinks-PvdA en CDA. De partijen pleiten ervoor om de Mediawet aan te passen, zodat mensen de regionale zenders live kunnen bekijken op de streamingdienst van de publieke omroep en gemiste programma's kunnen terugkijken.

1 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten maandag verder over informatiedocument

DEN HAAG (ANP) - De onderhandelaars van D66 en CDA praten maandag onder leiding van informateur Sybrand Buma verder over de formatie. De twee partijen hebben nog ruim een week om samen een document op te stellen dat kan dienen als basis voor de rest van de kabinetsformatie. Op 9 december moet het af zijn, wat volgens de partijen zeker gaat lukken.

16 uur geleden
Dijksma: landelijke politiek 'halfhartig' richting lokale bestuur

AMSTERDAM (ANP) - Sharon Dijksma verwijt de landelijke politiek "halfhartigheid" in de houding naar het lokale bestuur. De voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) reageerde bij Buitenhof op de advertentie in De Limburger waarin lokale bestuurders protesteren tegen intimidatie.

20 uur geleden
Rijkaart houdt overal rekening mee bij acties VS rond Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties "houdt overal rekening mee" bij de acties van de Verenigde Staten rond Venezuela. In WNL Op Zondag zei de BBB-bewindsman dat we "niet kunnen denken dat het lekker rustig is voor de eilanden". Hij bedoelt daarmee Aruba, Bonaire en Curaçao die niet ver van Venezuela liggen.

23 uur geleden
Overstap senator Griffioen naar D66 doet Van der Plas pijn

APELDOORN (ANP) - De overstap van Eerste Kamerlid Arie Griffioen van BBB naar D66 doet BBB-partijleider Caroline van der Plas pijn. Na afloop van een algemene ledenvergadering in Apeldoorn zei Van der Plas dat ze het moeilijk te begrijpen vindt dat Griffioen overstapt naar D66, een partij die volgens Van der Plas recht tegenover BBB staat.

1 dag geleden
BBB doet in 29 gemeenten mee aan gemeenteraadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - De BBB doet in 29 gemeenten mee aan de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar. De opvallendste gemeente waar de partij meedoet is Amsterdam. In Friesland doen met acht gemeenten de meeste mee.

1 dag geleden
SP doet met oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga mee in Bloemendaal

BLOEMENDAAL (ANP) - De SP doet met de nieuwe afdeling Bloemendaal-Heemstede mee aan de gemeenteraadsverkiezingen in Bloemendaal. Voormalig voorzitter van de vakbond FNV Tuur Elzinga is de lijsttrekker voor de partij.

1 dag geleden