Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister van Financiën Sunak wil Johnson opvolgen

Oud-minister van Financiën Sunak wil Johnson opvolgen

LONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse minister van Financiën Rishi Sunak is kandidaat om premier Boris Johnson te vervangen, maakte hij een dag na de aankondiging van Johnsons vertrek bekend. De 42-jarige Sunak was van 2020 tot 2022 minister van Financiën en was een van de bewindslieden die onlangs ontslag nam uit onvrede over het leiderschap van Johnson.

Sunak is sinds 2015 parlementslid voor de Conservatieve Partij, die na het aftreden van Boris Johnson zonder leider zit. Nu moet binnen de partij gezocht worden naar een opvolger, die dan automatisch ook de nieuwe premier wordt. Sunak lanceerde vrijdag zijn campagnewebsite, getiteld 'Ready for Rishi'.

Johnson wil deze zomer nog aanblijven als demissionair premier tot er een nieuwe leider gekozen is, wat naar verwachting begin september gebeurt. Voor de leiderschapsverkiezingen binnen de Conservatieve Partij worden veel kandidaten verwacht.

Mogelijke opvolgers

In Britse media circuleren meerdere namen als mogelijke opvolgers van Johnson. Behalve Sunak zijn dat onder anderen Lizz Truss, de minister van Buitenlandse Zaken, en de ministers Dominic Raab, Nadhim Zahawi, Sajid Javid en Ben Wallace. Ook de parlementariërs Jeremy Hunt, Tom Tugendhat en Penny Mordaunt worden genoemd. Zij zijn populair omdat ze zich al aan het begin van het 'partygate'-schandaal uitspraken tegen Johnson.

Iedereen met de steun van in elk geval twee parlementsleden kan zich verkiesbaar stellen. Na enkele stemrondes onder parlementsleden blijven er twee kandidaten over. Alle leden van de Conservatieve Partij in het hele land mogen dan stemmen wie van de twee partijleider en premier wordt.

Het verschilt hoe lang zo'n leiderschapsverkiezing duurt. Theresa May was binnen drie weken premier, omdat al haar tegenstanders zich terugtrokken. Voor Johnson duurde het twee maanden voordat hij Jeremy Hunt had verslagen in 2019. De nieuwe premier hoeft geen nieuwe verkiezingen uit te schrijven, maar heeft wel de mogelijkheid om dat te doen.

Meer uit Buitenland

Pride-vlag verwijderd van lhbti-monument in New York

NEW YORK (ANP) - In New York is de pride-vlag verwijderd van het Stonewall National Monument, dat belangrijk is voor lhbti'ers. Dit gebeurde na een instructie van de Amerikaanse regering over het vlaggenbeleid, melden Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News.

5 uur geleden
Colombiaanse president zegt ontsnapt te zijn aan moordaanslag

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro zegt deze week ontsnapt te zijn aan een moordaanslag. Drugsbendes zouden al maanden achter hem aanzitten en volgens Petro neemt het politieke geweld toe in aanloop naar de presidentsverkiezingen in mei.

5 uur geleden
Trump zei volgens FBI-document dat 'iedereen' wist over Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een onlangs opgedoken FBI-document roept vragen op over wat de Amerikaanse president Donald Trump wist over het seksueel misbruik door Jeffrey Epstein. Nadat de eerste aanklachten tegen Epstein in 2006 openbaar werden, zou hij tegen een politiechef hebben gezegd dat "iedereen" op de hoogte was.

5 uur geleden
Democraten willen af van verjaringstermijn bij zedenmisdrijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Democraten in het Amerikaanse Congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee een einde moet worden gemaakt aan de verjaringstermijn bij zedenmisdrijven. Het voorstel heet Virginia's Law, naar een van de bekendste slachtoffers van Jeffrey Epstein: Virginia Giuffre.

8 uur geleden
FBI geeft beelden vrij van persoon met masker bij huis Guthrie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdienst FBI heeft dinsdag beelden vrijgegeven van een gemaskerde en vermoedelijk gewapende persoon bij de voordeur van Nancy Guthrie in Arizona. De 84-jarige moeder van presentatrice Savannah Guthrie werd op 31 januari voor het laatst gezien.

8 uur geleden
Trump dreigt tweede oorlogsvloot naar Iran te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met nieuwssite Axios gedreigd om een tweede vloot oorlogsschepen naar Iran te sturen. De Verenigde Staten en Iran onderhandelen over het Iraanse atoomprogramma en Trump wil dat er snel een deal wordt gesloten.

8 uur geleden
Rusland zet Telegram onder druk, drijft burgers naar staatsapp

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische internetwaakhond heeft aangekondigd beperkingen op te leggen aan de populaire berichtendienst Telegram. Volgens Moskou voldoet het platform niet aan de wet, omdat niet alle data in Rusland worden bewaard.

8 uur geleden