Oud-minister Liesbeth Spies nieuwe voorzitter woningcorporaties
DEN HAAG (ANP) - Liesbeth Spies wordt deze maand voorgedragen als nieuwe voorzitter van Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Spies is op dit moment nog burgemeester van Alphen aan den Rijn en was voorheen onder meer Tweede Kamerlid namens het CDA en minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in het kabinet-Rutte I.
De selectiecommissie van Aedes ziet in haar "een verbindende en maatschappelijk zeer betrokken voorzitter". De 58-jarige Spies zal Martin van Rijn, oud-minister voor Medische Zorg en sinds september 2020 voorzitter bij Aedes, uiterlijk per 1 februari 2025 opvolgen. Haar beoogde benoeming vindt plaats op 21 november tijdens het ledencongres van de koepel voor woningcorporaties.
Spies zegt blij te zijn met haar voordracht. "Werken aan een goed en betaalbaar thuis in een leefbare wijk waar mensen prettig wonen is een opdracht waar ik graag aan wil bijdragen."
Woningcorporaties zijn niet nieuw voor Spies. Zo was zij in haar rol als minister onder andere betrokken bij de langslepende zaak rond woningcorporatie Vestia. Die kwam in 2012 in financieel zwaar weer door grote tegenvallers op derivaten, complexe financiële producten bedoeld om renterisico's af te dekken. Ook was Spies lid van de commissie-Van Bochove, die in opdracht van Aedes de Woningwet uit 2015 heeft geëvalueerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
15 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden