Oud-minister Liesbeth Spies nieuwe voorzitter woningcorporaties
DEN HAAG (ANP) - Liesbeth Spies wordt deze maand voorgedragen als nieuwe voorzitter van Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Spies is op dit moment nog burgemeester van Alphen aan den Rijn en was voorheen onder meer Tweede Kamerlid namens het CDA en minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in het kabinet-Rutte I.
De selectiecommissie van Aedes ziet in haar "een verbindende en maatschappelijk zeer betrokken voorzitter". De 58-jarige Spies zal Martin van Rijn, oud-minister voor Medische Zorg en sinds september 2020 voorzitter bij Aedes, uiterlijk per 1 februari 2025 opvolgen. Haar beoogde benoeming vindt plaats op 21 november tijdens het ledencongres van de koepel voor woningcorporaties.
Spies zegt blij te zijn met haar voordracht. "Werken aan een goed en betaalbaar thuis in een leefbare wijk waar mensen prettig wonen is een opdracht waar ik graag aan wil bijdragen."
Woningcorporaties zijn niet nieuw voor Spies. Zo was zij in haar rol als minister onder andere betrokken bij de langslepende zaak rond woningcorporatie Vestia. Die kwam in 2012 in financieel zwaar weer door grote tegenvallers op derivaten, complexe financiële producten bedoeld om renterisico's af te dekken. Ook was Spies lid van de commissie-Van Bochove, die in opdracht van Aedes de Woningwet uit 2015 heeft geëvalueerd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
42 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
2 uur geleden