Oud-minister Liesbeth Spies nieuwe voorzitter woningcorporaties
DEN HAAG (ANP) - Liesbeth Spies wordt deze maand voorgedragen als nieuwe voorzitter van Aedes, de vereniging van woningcorporaties. Spies is op dit moment nog burgemeester van Alphen aan den Rijn en was voorheen onder meer Tweede Kamerlid namens het CDA en minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties in het kabinet-Rutte I.
De selectiecommissie van Aedes ziet in haar "een verbindende en maatschappelijk zeer betrokken voorzitter". De 58-jarige Spies zal Martin van Rijn, oud-minister voor Medische Zorg en sinds september 2020 voorzitter bij Aedes, uiterlijk per 1 februari 2025 opvolgen. Haar beoogde benoeming vindt plaats op 21 november tijdens het ledencongres van de koepel voor woningcorporaties.
Spies zegt blij te zijn met haar voordracht. "Werken aan een goed en betaalbaar thuis in een leefbare wijk waar mensen prettig wonen is een opdracht waar ik graag aan wil bijdragen."
Woningcorporaties zijn niet nieuw voor Spies. Zo was zij in haar rol als minister onder andere betrokken bij de langslepende zaak rond woningcorporatie Vestia. Die kwam in 2012 in financieel zwaar weer door grote tegenvallers op derivaten, complexe financiële producten bedoeld om renterisico's af te dekken. Ook was Spies lid van de commissie-Van Bochove, die in opdracht van Aedes de Woningwet uit 2015 heeft geëvalueerd.
Meer uit Financieel
MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
1 dag geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
1 dag geleden