Oud-minister Dennis Wiersma wordt adviseur bij de Galan Groep
BAARN (ANP) - Oud-minister Dennis Wiersma wordt adviseur bij organisatieadviesbureau de Galan Groep. Hij gaat zich daar richten op diverse sociaal-economische vraagstukken, zoals de arbeidsmarkt, het sociaal domein en duurzaamheid.
Wiersma stapte in juni vorig jaar op als minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs, nadat er opnieuw een klacht was binnengekomen over zijn gedrag. Wiersma lag toen al onder vuur omdat eerder bekend was geworden dat hij onaangenaam en kwetsend gedrag vertoonde tegenover zijn ambtenaren. Hiervoor bood hij zijn excuses aan, maar later werd opnieuw geklaagd over zijn gedrag.
Eerder was de VVD'er ook staatssecretaris, Tweede Kamerlid en vakbondsbestuurder. De Galan Groep noemt in een verklaring zijn "rijke ervaring". Het bedrijf denkt dat hij die ervaring ook goed kan inzetten in de advieswereld. Hij zou als geen ander begrijpen hoe belangrijk het is om verschillende gezichtspunten te overbruggen om zo gezamenlijke doelen te bereiken.
"Om echt iets te veranderen, moet je er ook voor durven te gaan en staan", zegt Wiersma zelf bij de aankondiging van zijn nieuwe baan. "Tegelijkertijd is het belangrijk om je te verdiepen in de positie van anderen en dan specifiek de mensen waar je het voor doet. Sterker nog, dat is essentieel om stappen vooruit te blijven zetten."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Over het motief van de aanslag op het partijkantoor van D66 is nog niets bekend, maar volgens premier Rob Jetten is wel duidelijk dat het heel gericht tegen de partij was. "Er zijn heel veel panden in de Haagse binnenstad. Ik denk wel dat deze dader heel bewust naar ons partijkantoor is gelopen om daar met een voorbereide vuurwerkbom deze actie uit te voeren", zei de premier en D66-leider vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 week geleden