Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Dennis Wiersma wordt adviseur bij de Galan Groep

Oud-minister Dennis Wiersma wordt adviseur bij de Galan Groep

BAARN (ANP) - Oud-minister Dennis Wiersma wordt adviseur bij organisatieadviesbureau de Galan Groep. Hij gaat zich daar richten op diverse sociaal-economische vraagstukken, zoals de arbeidsmarkt, het sociaal domein en duurzaamheid.

Wiersma stapte in juni vorig jaar op als minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs, nadat er opnieuw een klacht was binnengekomen over zijn gedrag. Wiersma lag toen al onder vuur omdat eerder bekend was geworden dat hij onaangenaam en kwetsend gedrag vertoonde tegenover zijn ambtenaren. Hiervoor bood hij zijn excuses aan, maar later werd opnieuw geklaagd over zijn gedrag.

Eerder was de VVD'er ook staatssecretaris, Tweede Kamerlid en vakbondsbestuurder. De Galan Groep noemt in een verklaring zijn "rijke ervaring". Het bedrijf denkt dat hij die ervaring ook goed kan inzetten in de advieswereld. Hij zou als geen ander begrijpen hoe belangrijk het is om verschillende gezichtspunten te overbruggen om zo gezamenlijke doelen te bereiken.

"Om echt iets te veranderen, moet je er ook voor durven te gaan en staan", zegt Wiersma zelf bij de aankondiging van zijn nieuwe baan. "Tegelijkertijd is het belangrijk om je te verdiepen in de positie van anderen en dan specifiek de mensen waar je het voor doet. Sterker nog, dat is essentieel om stappen vooruit te blijven zetten."

Meer uit Politiek

Nieuwe Tweede Kamer debatteert op 13 november over verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer debatteert donderdag 13 november over de uitslag van de landelijke verkiezingen, zo heeft Kamervoorzitter Martin Bosma aangekondigd. De Kamer is de dag ervoor dan net in de nieuwe samenstelling geïnstalleerd.

39 minuten geleden
Wilders erkent winst D66, feliciteerde Jetten

DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders erkent dat D66 de meeste stemmen heeft gehaald bij de verkiezingen, en heeft D66-leider Rob Jetten dinsdagochtend gefeliciteerd met de verkiezingsoverwinning. Beide partijen lijken weliswaar 26 zetels te halen, maar D66 staat volgens de voorlopige uitslagen nu ruim 28.000 stemmen voor op de PVV.

44 minuten geleden
Wouter Koolmees wordt verkenner

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Wouter Koolmees (D66) wordt verkenner in het formatieproces. Hij is door D66 voorgedragen om met fractieleiders in gesprek te gaan over een nieuwe coalitie. Dat maakte Kamervoorzitter Martin Bosma dinsdagmiddag bekend in een persconferentie. De gesprekken beginnen woensdag.

58 minuten geleden
Rob Jetten: brede coalitie ligt voor de hand

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten ziet een coalitie met een "brede meerderheid in de Kamer" als meest voor de hand liggende optie voor een nieuwe regering. "Nederland heeft behoefte aan een kabinet dat er snel staat", zegt de D66-leider voorafgaand aan de eerste gesprekken met fractieleiders over een nieuw te vormen regering.

59 minuten geleden
Bontenbal ziet kabinet met 75 zetels ook als meerderheidscoalitie

DEN HAAG (ANP) - Volgens CDA-leider Henri Bontenbal is een kabinet dat stoelt op 75 zetels in de Tweede Kamer óók een meerderheidscoalitie. Voor een meerderheid in de Kamer zijn 76 van de 150 zetels nodig, maar Bontenbal rekent al op steun van kleinere partijen. Een coalitie bestaande uit D66, VVD, CDA en JA21 zou 75 zetels halen.

1 uur geleden
Yeşilgöz sluit ook GroenLinks-PvdA onder Klaver uit

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz sluit nog steeds GroenLinks-PvdA uit als coalitiepartner, ondanks dat Frans Timmermans is opgevolgd door Jesse Klaver. "Het ging niet om de heer Timmermans, maar om de inhoud."

1 uur geleden
Rover: Koolmees mag niet langer dan twee weken verkenner zijn

DEN HAAG (ANP) - Wat reizigersvereniging Rover betreft, mag NS-topman Wouter Koolmees niet langer dan twee weken verkenner zijn. "Als hij dit twee weken doet, is het net alsof hij op vakantie is. Dan draait een bedrijf ook door", zegt Freek Bos, directeur van Rover. Duurt zijn taak langer, "dan zeg je: ik ben overbodig".

6 uur geleden