Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Bruno Bruins aan de slag bij vervoerder HTM

Oud-minister Bruno Bruins aan de slag bij vervoerder HTM

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Bruno Bruins (Medische Zorg), die eerder dit jaar tijdens een coronadebat in de Tweede Kamer onwel werd en later aftrad als minister, gaat werken voor de Haagse vervoerder HTM. Hij gaat daar aan de slag als tussentijds directeur.

Bruins begint volgende week maandag en vervangt Jaap Bierman. Die werd deze zomer ernstig ziek en ondergaat momenteel een behandeling, laat HTM in een persbericht weten.

Bruins zakte begin maart tijdens een debat in elkaar, na een felle confrontatie met de Kamer over tekorten aan beschermingsmiddelen in de zorg. Naar eigen zeggen was hij overwerkt en moest hij een paar dagen thuisblijven. Later besloot Bruins toch af te treden, zodat het kabinet op volle kracht de strijd tegen het coronavirus kon doorzetten.

Hugo de Jonge (Volksgezondheid) nam de taak van 'coronaminister' van Bruins over. Martin van Rijn (PvdA), voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, nam voor enkele maanden het ministerschap voor Medische Zorg van VVD'er Bruins over. In juli nam Tamara van Ark (VVD), voorheen staatssecretaris van Sociale Zaken, het stokje over van Van Rijn.

Twee weken geleden ontving fotograaf Dirk Hol de PrinsjesFotoprijs voor zijn foto van een vallende Bruins, die werd opgevangen door minister Wouter Koolmees. De jury prees diens foto wegens "de uitstekende timing van de compositie, die het drama in de volle breedte toont."

Meer uit Binnenland

Alleen verkiezingsuitslagen Amsterdam en Hoorn nog niet bekend

DEN HAAG (ANP) - Alleen de voorlopige verkiezingsuitslagen van Amsterdam en Hoorn ontbreken nog. Amsterdam hoopt dat donderdagochtend alle stemmen geteld zijn, maar het kan ook middagwerk worden, zei een woordvoerder. Hoorn verwacht de uitslag in de loop van donderdag te brengen, meldt de gemeente op de site.

5 uur geleden
NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

7 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

7 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

8 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

8 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

9 uur geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

9 uur geleden