Oud-minister Bruno Bruins aan de slag bij vervoerder HTM
DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Bruno Bruins (Medische Zorg), die eerder dit jaar tijdens een coronadebat in de Tweede Kamer onwel werd en later aftrad als minister, gaat werken voor de Haagse vervoerder HTM. Hij gaat daar aan de slag als tussentijds directeur.
Bruins begint volgende week maandag en vervangt Jaap Bierman. Die werd deze zomer ernstig ziek en ondergaat momenteel een behandeling, laat HTM in een persbericht weten.
Bruins zakte begin maart tijdens een debat in elkaar, na een felle confrontatie met de Kamer over tekorten aan beschermingsmiddelen in de zorg. Naar eigen zeggen was hij overwerkt en moest hij een paar dagen thuisblijven. Later besloot Bruins toch af te treden, zodat het kabinet op volle kracht de strijd tegen het coronavirus kon doorzetten.
Hugo de Jonge (Volksgezondheid) nam de taak van 'coronaminister' van Bruins over. Martin van Rijn (PvdA), voormalig staatssecretaris van Volksgezondheid, nam voor enkele maanden het ministerschap voor Medische Zorg van VVD'er Bruins over. In juli nam Tamara van Ark (VVD), voorheen staatssecretaris van Sociale Zaken, het stokje over van Van Rijn.
Twee weken geleden ontving fotograaf Dirk Hol de PrinsjesFotoprijs voor zijn foto van een vallende Bruins, die werd opgevangen door minister Wouter Koolmees. De jury prees diens foto wegens "de uitstekende timing van de compositie, die het drama in de volle breedte toont."
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
9 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
10 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
11 uur geleden