Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Bruins wilde na uitval alleen maar slapen

Oud-minister Bruins wilde na uitval alleen maar slapen

DEN HAAG (ANP) - Oud-coronaminister Bruno Bruins wilde alleen nog maar slapen, nadat hij vorig jaar tijdens een Kamerdebat over de coronacrisis onwel was geworden en achter het spreekgestoelte in elkaar zakte. Hij kijkt daarop terug in een interview met RTL Nieuws. Tijdens dat debat op 18 maart lag Bruins zwaar onder vuur. Veel Kamerleden waren ontevreden over de tekorten aan beschermingsmiddelen in de zorg en vielen hem daarop aan.

"Nadat ik onderuit was gegaan, heb ik drie maanden geslapen. Rust, dat is het enige dat ik wilde", zegt Bruins. De coronacrisis vergde veel van hem en kostte hem vaak zijn nachtrust: "Ik was altijd een goede slaper, maar op een gegeven moment werd ik steeds om 4 uur 's nachts wakker. Ik weet precies welke radioprogramma's er midden in de nacht zijn."

"Het moment dat ik onderuit ging, kan ik me niet meer herinneren. Dat ik opstond wel. Ik ben naar huis gegaan met mijn chauffeur. Toen ik de voordeur thuis dichttrok, was er die stilte. Die stilte, dat was heel erg lekker", zegt de oud-minister tegen RTL Nieuws. Bruins stapte vervolgens met een zwaar gemoed op: "Ik vond het heel erg vervelend dat ik het team moest verlaten. De coronacrisis had ons ministers tot een hecht team gemaakt. We deden dit als kabinet echt samen. Maar toen lag ik er dus opeens uit en werd ik een toeschouwer. Een gewone burger die het coronanieuws in de krant moest lezen."

Bruins vertelt aan RTL Nieuws dat hij zelf ook corona heeft gehad. "Het was in het voorjaar 2020, net nadat ik was gestopt als minister. Mijn vrouw en ik zijn niet heel ziek geweest gelukkig. We zijn binnen gebleven, met een paar dagen was het over."

Na een periode bij het Haagse ov-bedrijf HTM is Bruins nu staatsraad bij de Raad van State.

Meer uit Binnenland

Flink meer natuurbranden in 2025 door droogte

ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).

26 minuten geleden
Zelensky donderdag bij uitreiking Four Freedoms Awards Middelburg

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.

29 minuten geleden
Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

52 minuten geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

55 minuten geleden
Nog steeds verwondingen bij pluimvee voor slachting, wel daling

UTRECHT (ANP) - Nog steeds raken er kuikens, eenden en andere pluimveedieren gewond voordat ze worden geslacht, constateert de NVWA. De waakhond ziet wel dat het percentage dieren dat gewond raakt afneemt.

1 uur geleden
Tweede aanhouding voor in brand steken man in rolstoel Utrecht

UTRECHT (ANP) - De politie heeft woensdag een tweede verdachte aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man in een rolstoel in Utrecht. Het gaat om een 55-jarige man, meldt de politie. Dinsdag werd kort na het incident al een 37-jarige verdachte aangehouden.

3 uur geleden
NCAB: Antisemitismecijfers tonen wederom een zorgwekkend beeld

DEN HAAG (ANP) - De politie registreerde vorig jaar een "zorgwekkend hoog" aantal gevallen van antisemitisme, zegt Eddo Verdoner, Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB). Het gaat om 867 gevallen in 2025, vrijwel gelijk aan de 880 meldingen in het jaar ervoor.

3 uur geleden