Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-minister Atzo Nicolaï (60) legt werk neer vanwege kanker

Oud-minister Atzo Nicolaï (60) legt werk neer vanwege kanker

ROTTERDAM (ANP) - Oud-minister en oud-DSM-bestuurder Atzo Nicolaï legt per direct zijn functie als voorzitter van havenondernemersorganisatie Deltalinqs neer vanwege onbehandelbare kanker, bevestigt Deltalinqs. De 60-jarige Nicolaï was in verschillende kabinetten Balkenende eerst staatssecretaris van Buitenlandse Zaken en later minister voor Bestuurlijke vernieuwing en Koninkrijksrelaties. Ook was Nicolaï jarenlang bestuurder van de Nederlandse tak van chemieconcern DSM.

Nicolaï legt ook zijn voorzitterschap van promotieorganisatie Rotterdam Port Promotion Council (RPPC) neer. Vorige week werd duidelijk dat hij een zeer agressieve vorm van kanker heeft die niet meer behandeld kan worden. Nicolaï bekleedde de functies sinds 1 januari dit jaar.

Deltalinqs-directeur Bas Janssen laat weten dat er nog niet actief wordt gezocht naar een opvolger. "Uit menselijkheid doen we nu niks. We hebben een goed bestuur en twee vicevoorzitters, dus er is nu geen directe noodzaak om een opvolger te vinden." Hij verwacht over een paar maanden te starten met de opvolgingsprocedure.

Meer uit Financieel

Brussel wil niet één molecuul energie importeren uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Ondanks de stijgende energieprijzen is Brussel niet van plan "ook maar een molecuul" aan Russische energie te importeren in de toekomst. Dat zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een vergadering van EU-ministers van Energie.

8 minuten geleden
AEX opent met kleine winst, olieprijzen omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten volgen. De Verenigde Staten voerden afgelopen weekend bombardementen uit op het Iraanse eiland Kharg. Vanaf dat eiland wordt verreweg de meeste olie uit Iran verscheept.

23 minuten geleden
Italiaanse bank UniCredit biedt 35 miljard voor Duits Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit wil het Duitse Commerzbank overnemen. Aandeelhouders van de Duitse bank hebben maandag een officieel overnamevoorstel ontvangen, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro is gemoeid. Het gaat om een grote deal, maar het is wel de vraag in hoeverre de overname kan slagen.

40 minuten geleden
DHL Express teleurgesteld over staking, wil in gesprek met bonden

SCHIPHOL (ANP) - DHL Express is teleurgesteld over de staking die vakbonden FNV en CNV hebben opgezet bij de bezorger. Van die actie kunnen bedrijven en particulieren mogelijk hinder ondervinden. "Wij houden ontvangers via track en trace op dhlexpress.nl op de hoogte van het verloop van hun zending", laat de onderneming maandagochtend weten.

1 uur geleden
Onderzoek: bedrijventerreinen slecht voorbereid op wateroverlast

DEN HAAG (ANP) - De meeste bedrijventerreinen in Nederland zijn slecht voorbereid op wateroverlast als gevolg van klimaatverandering. Dat meldt Werklandschappen van de Toekomst, een landelijk programma dat bedrijventerreinen helpt verduurzamen. Volgens een analyse van alle 3713 bedrijventerreinen bevat 70 procent veel gebouwen die kwetsbaar zijn bij extreme regenbuien. Daarbij kan wateroverlast leiden tot schade aan gebouwen en verstoring van belangrijke infrastructuur.

1 uur geleden
Nederlandse export kent zwakste groei in meer dan half jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export kende in januari de zwakste groei in meer dan een half jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging de uitvoer in aantallen goederen 1,1 procent omhoog. De laatste maand dat de export slechter presteerde was mei vorig jaar, toen ten opzichte van een jaar eerder een lichte krimp werd genoteerd.

2 uur geleden
Bedrijven roepen EU op tot afbouw van afhankelijkheid olie en gas

BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.

9 uur geleden