Oud-militair Lemmen laat zich zien in Tour Down Under
WILLUNGA HILL (ANP) - Wielrenner Bart Lemmen heeft in de Australische WorldTour-koers Tour Down Under zijn kwaliteiten laten zien. De 28-jarige oud-militair, die eind vorig jaar een profcontract tekende bij Visma - Lease a Bike, ging in de vijfde etappe met de besten mee. Hij kwam als vijfde boven op Willunga Hill, het steile bergje waar de aankomst lag. Lemmen finishte nog voor de Britse favoriet Simon Yates en één plaats achter de Franse tweevoudig wereldkampioen Julian Alaphillippe.
De pas 21-jarige Brit Oscar Onley (Team dsm-firmenich) won de korte rit over 129 kilometer na een felle eindsprint met zes renners op het venijnige bergje. Zijn landgenoot Stephen Williams reed naar de tweede plaats en de Colombiaan Jhonatan Narvaéz arriveerde als derde. Lemmen gaf 3 seconden toe op de ritwinnaar.
Williams nam de leiderstrui over van de Mexicaan Isaac del Toro. Lemmen bezet in het algemeen klassement de zesde plaats, op 13 tellen van de leider.
De Tour Down Under eindigt zondag met een 128 kilometer lange rit met drie keer de klim naar Mount Lofty.
Meer uit Sport
MIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
3 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
45 minuten geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
3 uur geledenOSAKA (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Grand Prix van Osaka een score van 155,20 punten en bleef zo ver verwijderd van de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
20 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
22 uur geleden