Oud-medewerker zoon Bolsonaro opgepakt in corruptiezaak
BRASILIA (ANP) - Een ex-medewerker van de zoon van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro is donderdag aangehouden in een onderzoek naar corruptie. Fabricio Queroz was een naaste medewerker van senator Flavio Bolsonaro in de tijd dat hij nog werkte voor de staat Rio de Janeiro.
Queroz wordt ervan verdacht geld te hebben verduisterd. Hij zou ongeveer 200.000 euro hebben uitbetaald aan niet bestaande medewerkers, om het geld zo zelf te kunnen houden. Bolsonaro ontkent de aantijgingen en noemt het onderzoek een politieke aanval op zijn familie. "Ik blijf rustig onder de gebeurtenissen van vandaag, de waarheid duurt het langst", aldus de zoon van de president. "Er is weer een stuk op het speelbord ingezet om Bolsonaro aan te vallen."
President Bolsonaro zegt niets met de zaak te maken te hebben, maar noemde de arrestatie overdreven. "Hij werd opgepakt alsof het om de grootste crimineel ter wereld ging."
Het bestrijden van corruptie was een belangrijk punt van Bolsonaro tijdens zijn verkiezingscampagne. Deze zaak leidt tot veel kritiek en vragen over het politieke verleden van Bolsonaro.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
4 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
5 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
5 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
12 uur geleden