Oud-medewerker zoon Bolsonaro opgepakt in corruptiezaak
BRASILIA (ANP) - Een ex-medewerker van de zoon van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro is donderdag aangehouden in een onderzoek naar corruptie. Fabricio Queroz was een naaste medewerker van senator Flavio Bolsonaro in de tijd dat hij nog werkte voor de staat Rio de Janeiro.
Queroz wordt ervan verdacht geld te hebben verduisterd. Hij zou ongeveer 200.000 euro hebben uitbetaald aan niet bestaande medewerkers, om het geld zo zelf te kunnen houden. Bolsonaro ontkent de aantijgingen en noemt het onderzoek een politieke aanval op zijn familie. "Ik blijf rustig onder de gebeurtenissen van vandaag, de waarheid duurt het langst", aldus de zoon van de president. "Er is weer een stuk op het speelbord ingezet om Bolsonaro aan te vallen."
President Bolsonaro zegt niets met de zaak te maken te hebben, maar noemde de arrestatie overdreven. "Hij werd opgepakt alsof het om de grootste crimineel ter wereld ging."
Het bestrijden van corruptie was een belangrijk punt van Bolsonaro tijdens zijn verkiezingscampagne. Deze zaak leidt tot veel kritiek en vragen over het politieke verleden van Bolsonaro.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
4 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
4 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
6 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
7 uur geleden