Oud-medewerker zoon Bolsonaro opgepakt in corruptiezaak
BRASILIA (ANP) - Een ex-medewerker van de zoon van de Braziliaanse president Jair Bolsonaro is donderdag aangehouden in een onderzoek naar corruptie. Fabricio Queroz was een naaste medewerker van senator Flavio Bolsonaro in de tijd dat hij nog werkte voor de staat Rio de Janeiro.
Queroz wordt ervan verdacht geld te hebben verduisterd. Hij zou ongeveer 200.000 euro hebben uitbetaald aan niet bestaande medewerkers, om het geld zo zelf te kunnen houden. Bolsonaro ontkent de aantijgingen en noemt het onderzoek een politieke aanval op zijn familie. "Ik blijf rustig onder de gebeurtenissen van vandaag, de waarheid duurt het langst", aldus de zoon van de president. "Er is weer een stuk op het speelbord ingezet om Bolsonaro aan te vallen."
President Bolsonaro zegt niets met de zaak te maken te hebben, maar noemde de arrestatie overdreven. "Hij werd opgepakt alsof het om de grootste crimineel ter wereld ging."
Het bestrijden van corruptie was een belangrijk punt van Bolsonaro tijdens zijn verkiezingscampagne. Deze zaak leidt tot veel kritiek en vragen over het politieke verleden van Bolsonaro.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
2 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
2 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
4 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
15 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
15 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
16 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
17 uur geleden