Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oud-mannenbondscoach Van Ass nieuwe bondscoach hockeysters

Oud-mannenbondscoach Van Ass nieuwe bondscoach hockeysters

NIEUWEGEIN (ANP) - Paul van Ass is de nieuwe bondscoach van de Nederlandse hockeyvrouwen. De 61-jarige trainer volgt begin september, na het komende wereldkampioenschap, interim-bondscoach Jamilon Mülders op.

Van Ass, die een contract ondertekent tot en met de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, is de opvolger van Alyson Annan. Begin dit jaar nam hockeybond KNHB afscheid van haar. Uit evaluatiegesprekken met de internationals bleek dat niet alle betrokkenen een goed gevoel hadden bij het teamklimaat waarin was gepresteerd. Vooral de sterke hiërarchie werd als remmend ervaren op de "openheid en eigenheid". Ook negatieve ervaringen met de bondscoach werden genoemd. Onder leiding van Annan wonnen de Nederlandse vrouwen vorig jaar bij de Spelen in Tokio olympisch goud.

Van Ass was van 2010 tot 2014 bondscoach van de Nederlandse hockeymannen. Van september tot november combineert hij het bondscoachschap met zijn huidige rol als trainer van de mannen van HGC. Van Ass was in 2012 met de Nederlandse mannen dicht bij goud op de Spelen van Londen. Duitsland bleek in de finale te sterk. In de halve eindstrijd maakte Oranje tegen Groot-Brittannië (9-2) grote indruk.

Grote uitdaging

"Eerlijk is eerlijk, toen de KNHB mij vroeg voor deze functie moest ik er wel even over nadenken", zegt Van Ass. "Bij HGC heb ik het namelijk erg naar mijn zin. Maar het is een enorme eer als je gevraagd wordt je land te vertegenwoordigen, ook als bondscoach. Met de Nederlandse hockeyvrouwen, een team dat succes na succes heeft behaald en zich momenteel in een moeilijkere fase bevindt, vind ik een grote uitdaging. Met mijn ervaring wil ik graag bijdragen aan het proces dat dit team doormaakt. En natuurlijk wil ik met hen de nummer 1 van de wereld blijven."

De hockeybond kwam al snel bij Van Ass uit, zegt bestuurslid Renske van Geel. "Paul heeft een sterke persoonlijkheid en is tegelijkertijd zeer benaderbaar voor de sporters waarmee hij werkt. Hij heeft de afgelopen twintig jaar weliswaar vooral mannenteams gecoacht, maar kan daardoor met een open en frisse blik in september binnen het vrouwenhockey aan de slag. We vinden het fijn dat er nu, een maand voor de start van het WK, duidelijkheid is over het bondscoachschap op de langere termijn. Tegelijkertijd is het voor nu belangrijk dat de speelsters zich eerst op het komende WK kunnen richten, samen met Jamilon."

Meer uit Sport

Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

50 minuten geleden
De Boo pakt op 500 meter zijn tweede zilver op Spelen Milaan

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.

2 uur geleden
De Minaur voor derde jaar op rij naar tennisfinale Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.

2 uur geleden
Schaatssters als derde naar halve finale ploegenachtervolging

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.

2 uur geleden
Danilova en Tsiba rekenen bij olympisch debuut ook op vrije kür

MILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.

4 uur geleden
Skiër Braathen bezorgt Brazilië historisch goud op Winterspelen

BORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.

5 uur geleden
Bondscoach Ritsma kiest op ploegenachtervolging voor Van de Bunt

MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.

8 uur geleden